| TheLoveAngelBlue a întrebat:

mā cheama Ioana, am si eu o intrebare, dar vā rog sa imi raspundeti sincer. Sunt Clasa a 9 la stiinte si vreau sā mā transfer la filologie ..problema este urmatoarea : Sunt 2 clase de filologie, numai o clasa cunosc deoarece despre ea vorbeste toata scoala, profesori care predau la aceasta clasa sunt foarte buni si cu greu mai gasesti persoane ca ei ...in fine... elevii din acea clasa sunt foarte rai mai ales baietii, nu stiu ce sa ma fac am nevoie de transfer ne parat, dar nu stiu la ce clasa, de cealalta clasa nu se stie nimica nici macar nu stiu ce profesori au... in ce clasa sa ma duc in cea cu profesori buni sau cea de care nu a auzit aproape nimeni?

3 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Mai intrebi? nu e evident?

| Miranda27 a răspuns:

Din ce ai scris, as zice ca e mai bine sa te transferi in clasa aceea cu profesorii mai buni.Chiar daca copiii din clasa sunt rai, tu nu trebuie sa fi la fel. Dar mai bine te informezi inainte si despre cealalta clasa, poate ca acolo profesorii sunt la fel de buni si copiii nu vor fi la fel de rai happy. Sper sa te ajute big grin.

| SoulEater44 a răspuns:

Buna! Si eu sunt la Filologie Intensiv Engleza. Pai parerea mea este ca trebuie sa te transferi acolo unde crezi tu ca te vei simti mai comoda. Daca vei avea profesori buni, tu crezi ca asta garanteaza ca viitorii tai colegi te vor lasa sa inveti? Banuiesc ca nu. Crede-ma, clasa mea e un haos, dar cel putin nu ne tachinam exagerat, si atmosfera este super, deci toata lumea se simte in largul ei si poate sa vina in clasa fara frica de a fi tinta batjocurei altora sau altea de-astea. In concluzie, sfatul meu este sa te hotarasti unde ti-ar placea sa mergi, nu unde ar fi bine sa o faci.winking Mult succes!