| ombladon156 a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea dar vrea un raspuns care sa ma lamureasca. Am trecut clasa a X-a si sunt pe profilul filologie. Vreau sa ma transfer la alt liceu mai bun tot pe acel profil sau stiinte sociale. Motivele transferului sunt urmatoarele : renumele liceului care este unul prost, liceul este plin de tigani, cocalar, fitosi ( cica au haine de firma da nu au bani sa treaca strada ), numai clasa noastra este normala, doar unii profesori sunt de treaba in rest nu conteaza ce faci ca tot nota mica iei. Dar totusi parca ceva ma tine sa nu ma transfer si acel lucru este : colegii. Cu colegii mei ma inteleg super, colegul meu de banca este unul dintre cei mai buni prieteni si nu vreau sa-i parasesc. Nu stiu ce sa fac, va rog ajutor sad?

2 răspunsuri:
| InSaNe_6155 a răspuns:

Nu face prostia sa te muti e posibil ca in liceul in care sa te muti sa nu iti placa colegi...

| NoRegretsxx a răspuns:

Tu fa ce crezi ca e mai bine pentru tine pe viitor. Ca prieteni la lucru iti poti face oricand. Sa stii ca atunci cand o sa te duci.la facultate nici *** nu baga in seama la ce liceu ai fost inainte de facultate crede.ma. tot filologie am facut si eu si chiar daca nici liceul meu nu a fost unul de top..nu'mi pare rau nici o secunda ca 4 ani am invatat acolo.
Sa te simti tu bine si sa fii fericit asta conteaza. Ca tiganii aia nu.ti dau nici de mancare nici nu te imbraca deci evita'i, ignora'i ca pierzi nimic crede'ma.
Multa bafta.