| anonim_4396 a întrebat:

Ma cunosc cu o fata din mai 2019 si devenisem prietene foarte bune. Toata vara am iesit afara, am petrecut timpul amandoua si ma distram foarte tare cu ea, trecea timpul altfel, e o fata de treaba si puteam vorbi aproape orice cu ea, doar ca... Pe la sfarsitul verii am inceput sa ne certam foarte tare si ajunsesem sa ne dam block si sa nu mai vorbim. Fiind in aceeasi scoala (doar ca este cu un an mai mica) ne-am mai intalnit prin scoala si ne uitam una la alta o secunda sau doua. Acum vreo doua luni ne-am impacat, doar ca nu pot spune ca suntem din nou prietene si imi este dor de ea, imi este dor de timpul petrecut cu ea fara sa ma plictisesc, imi placea sa petrec timpul cu ea si nu stiu cum sa devenim prietene la fel ca inainte...(de cand ne-am impacat nu am iesit afara si nu am vorbit). Niste sfaturi? sad

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu o abordezi direct si sa vorbiti fata in fata.
Fi sincera.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce v-ati aratat coltii una la alta, niciodata nu va mai fii cum a fost prima oara.
Jignirile si rautatile nu se pot uita, increderea a fost zdruncinata si afectata.
Apoi, chiar nu a fost cine stie ce prietenie intre voi, daca a durat doar 3-4 luni.
Prieteniile adevarate dureaza ani sau zeci de ani.