| AddictedToSound a întrebat:

Ma enerveaza sora-mea mai mare la culmee. Trebuie ea mereu sa vada ce fac la PC. Mie nu-mi place sa vada cineva pe ce site-uri stau, desi accesez numai TPU, Facebook si alte site-uri de genul. Dar pur si simplu nu suport, si de aceea inchid repede browserul. Si ea, bineinteles, si-a dat seama. Odata m-a prins ca am inchis, si mi-a tinut morala 10 minute pe ceas, ca de ce inchid s.a.m.d. La fel fac si cu muzica. Ascult muzica la PC, si cand vine ea sau altcineva o inchid. Si mi-a spus azi ca daca ma mai prinde asa, imi inchide PC-ul. Cat de proasta trebuie sa fii ca sa nu-ti dai seama ca nu inchid pentru a ma ascunde, mai ales ca vine la fiecare jumatate de ora in camera sa vada ce fac la PC. Doar nu am intrat niciodata pe ceva ce ar da de "banuit". Imi pare rau ca vorbesc asa despre sora mea, dar deja ma enerveaza, mai ales acum, cand mi-a spus ca imi inchide PC-ul. Din cauza ei, nu mai am voie sa ascult muzica cand ea e acasa. Oricum, de obiceiul de a inchide nu ma pot lasa, pentru ca nu as suporta sa vada ce melodii ascult. E aiurea, deja da dovada ca e o sora caruia nu ii pasa de obiceiurile altora. I-am spus ca nu ma ascund, ca nu intru pe nimic "rau", dar continua ca...M-am saturat! Nu e vina mea, de fapt, ca am obiceiuri de astea. M-a prins o data cu muzica data tare, si incepe sa zambeasca tampit la mine. Nu m-a incurajat deloc lucrul asta, ma simteam ca si cum rade de ce muzica ascult. Si de acolo mi se trage. Ce pot face, in afara sa vorbesc cu ea?

3 răspunsuri:
| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Poti sa-i zici te rog pleci.Deoarece vreau putina intimitate.Sau ceva de genul asta.

| EvangelineLovin a răspuns:

Ignora. asa nu te mai enervezi nici tu si nu mai are nici ea motive sa faca ce face, ca de asta o face pentru ca vede ca te enervezi tu si ca te pitesti de ea. daca vede ca nu te deranjeaza si ca poate sa vada ce faci, nu o sa i se mai para interesant. am si eu o sora mai mare si stiu cum e.

| 358ili a răspuns:

E mai mare ca tine?