| cracklf97 a întrebat:

am si eu o problema cu care cred ca v-ati confruntat si voi pana acum. Am de ales intre 2 fete, ambele ma plac insa uitati care este faza. Cu prima fata (D) vorbesc de mai mult timp, insa ea inainte suferea dupa un baiat si eu am ajutat o cu sfaturi si cum am putut(inca nu m-am intalnit cu ea) pe 2 decembrie cand m-am trezit am aflat de la ea ca s-a impacat cu el, ceea ce nu mi-a prins deloc bine ca incepusem sa am sentimente pentru ea, asa ca am zis s o las asa si am inceput sa vorbesc cu o alta fata(M). Dupa numai 2 zile vorbesc cu D si o sun, imi spune la telefon plangand ca baiatul ala si a batut joc de ea si de data asta e definitiv, si de atunci eu vorbesc cu ea la telefon in fiecare seara si ne intelegem super bine, si mi-a zis ca a inceput sa aiba sentimente pentru mine. Problema este ca fata M si ea ma place din vara, chiar daca nu ma stie(Nu ma intrebati cum s-a intamplat ca nici eu nu stiu) insa ea le-a spus deja parintilor de mine si ziceau ca sunt dragut si vor sa ma cunoasca, deja m-a chemat la ea acasa, dar ea e genul de persoana care se enerveaza repede si e foarte neintelegatoare, dar ma place mult, mi am dat seama de asta. Si eu acum sunt prins in aceasta alegere.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să apară fata X. Astea două nu cred să aibă vreun viitor alături de tine. Dar ai putea încerca...

| Freya1 a răspuns:

Fa ce iti spune inima cu toate ca sunt doua relati din cate observ care nu sunt tocmai relati si nici nu v-ati vazut.
A doua fata mi se pare putin cam exagerata ca nici nu te cunoaste asa bine nici nu aveti nimic impreuna da ea deja te cheama sa ii cunosti parinti ceia ce este putin ciudat iar prima sufera si este un pic instabila emotional deci...Nu te grabi cu nici una

| PersonajFictiv a răspuns:

Ah,deci ai de ales intre doua relatii naspa si tu esti si imatur.
Experimenteaza si tu, stai si tu cu aia care sufera si e vulnerabila si cica simte ceva pentru tine, cel putin pana o cauta fostul.
Sau cu aia pe care nu o stii, adica, nu stii fata ..mai nou asa se intra in relatie, no?
Cati ani ai? 12, 13?

Lasand astea la o parte, tie de care iti place mai mult? Daca o sa le placa la o suta de fete de tine, o sa alegi si tu una pentru care simti mai mult si cu care te intelegi mai bine, fa asa si aici.
Bine, sunt mai multe de discutat pe tema asta, cum ca te-ar place 100 de femei, ca idei sunt, dar invata pentru examen mai baiete mai!

| christall a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. Stii vorba: cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul. Pai daca o alegi pe D iti poate face din nou surpriza sa se impace cu fostul. Inca nu ti-a castigat increderea de a avea o relatie cu ea. Daca o alegi pe M, desi ai observat la ea ceva defecte, o pierzi pe D si o sa renunti si la M dupa un timp ca nu-i pe placul tau.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ar fi bine sa nu te grăbești prea tare, menține relatia la stadiul asta, ceva se va întâmpla ce te va face sa iei o decizie!

| AnotherAnswer a răspuns:

Fii băiat deștept, relațiile sunt o pierdere de timp atunci când persoanele nu trec de un prag de maturitate. Eu zic sa le fu*i pe amândouă și să nu stai cu nici una... Fii liber, orienteaza-te și fă ceea ce îți place. Atinge-ti obiectivele și visele!

| DanyelDani88 a răspuns:

Parerea mea este sa te orientezi spre fata D, cum ai spus, pe fata M o stii din vara, daca va cunoasteti si observi ca nu-i pe placul tau si/sau invers? Totodata zici ca va intelegeti foarte bine (Tu cu M), aveti sentimente reciproce, ea stie ca-ti pasa din moment ce ai fost alaturi de ea in acele momente.
Decat o fata care sa te placa pentru aspect si de potrivit nu se stie, mai bine o fata care sa te placa la aspect si sa va si potriviti, sa va intelegeti, sa nu ajungeti pe viitor la certuri, despartiri.
Sper ca te-am ajutat cat de cat

| 1995CPS a răspuns:

Cea mai buna alegere e cea facuta cu inima si nu cu capul. Asculta bine ce zice nu gandi, simte!