| StauDeSase a întrebat:

ma numesc adrian, am 27 de ani si de 4 luni de zile fac flotari, am inceput cu 30 pe serie si am ajuns sa fac 110 120 pe serie, si fac cate 8 repetari.intrebarea mea este. se dezvolta muschi pieptului... si daca da in ce masura? va rog dati un raspuns doar cei care stiu cu adevarat in ce masura ajuta flotarile la dezvoltarea muschilor! Va multumesc

Răspuns Câştigător
| MadaPhuu a răspuns:

Buna! Din propie experienta iti spun ca flotarile ajuta la dezvoltarea musculaturii mainilor.Iti recomand sa mergi la o sala de forta. Daca vrei sa rezolvi aceasta problema acasa incearca abdomene si extensii ale corpunui. Ezista un tip de abdomene, nu stiu cum se numesc care sunt mai avansate si iti recomand sa le faci dupa o saptamana de abdomene normale. La acele abdomene avansate de care vorbesc trebuie sa tragi si de maini si de picioare si sa incerci sa le aduci cat ma sus iar cu varful degetelor sa iti atingi varfurile picioarelor. Bafta si pentru mai multe informatii cauta pe google sau intreaba un antrenor. Fundita? happy

| nesuferit a răspuns (pentru MadaPhuu):

Se numeste briceag, si nu e chestie avansata. Iti arat eu chestii avansate daca vrei

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns:

Vezi ca 8 repetari inseamna sa NU POTI sa o faci pe a 9-a, nu ca poti sa faci 20 si te optresi la 8.

Cand poti mai mult de 8 repetari -> maresti greutatea, asta e calea.

Si nu e suficient doar flotari. Cu flotari lucrezi partea inferioara a pieptului, in niciun caz tot pieptul, si mai ai nevoie si de exerciti ide izolare.

Ai o alimentatie bogata in proteine?

| sebysebyca a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum sa nu aiba proteine? cartofi prajiti, fasole prajite, bors cu fasole, gogosari umpluti cu de toate si de fapt cu nimic...

| nesuferit a răspuns:

Salut adrian!
Floatarile nu cresc masa musculara.
Ele tonifica muschiul, dar sa nu te astepti la minuni.
Totusi, sunt si flotari pentru masa, incearca sa adaugi greutati pe spate in tip ce executati flotarile, astfel in cat sa faci maxim 10-12.
Nu e indicat sa lucrezi o singura grupa de muschi, ai sa arati ciudat. poti lucra triceps tot cu flotari tinand mainile lipite de corp ( in fine google triceps push ups)
Pentru spate si biceps foloseste tractiuni. spor la treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nuse dezvolta la Dragoste si sex.Numai bine.

| StauDeSase explică:

Mda happy ceva nou? ce nu stiam?

| StauDeSase explică:

Daca aveam timp de sala mergeam. problema este ca lucrez foarte mult. si lucrez in constructii, si flotarile le fac in fiecare seara dupa ora 22 acasa. si mentionez ca fac flotarile cu picioarele ridicate pe pat sau pe scaun, nu am timp de mers la sala, eu doream doar o parere deoarece multi spun ca flotarile nu dezvolta pieptul foarte mult, dar mie in 4 luni mi sa dezvoltat foarte mult pieptul si nu doar incepand de la bicepsi si muschi spatelui, pieptul nu la fel de mult ca celelalte grupe de muschi dar e acceptabil! Va multumesc