| Corsi a întrebat:

Vreau si eu sa stiu la ce ajuta flotarile. Cate tipuri de flotari sunt. Cate sa fac la inceput. Daca fac flotari imi creste bratul? Vreau sa stiu totul.

2 răspunsuri:
| 404namenotfound a răspuns:

Sunt foarte bune pentru piept, muschii abdomenului, tricepsi, umeri... Am citit pe un site ca 50 de flotari pe zi echivaleaza cu 3 ore de miscare.

Uite un program aici: http://www.topculturism.ro/......domiciliu/

| Psihedelic777 a răspuns:

Saluthappy Flotarile ajuta la foarte multe grupe de muschi si parti ale corpului.Triceps,piept,abdomen,spate,picioare.Tipuri de flotari sun foarte multe, mai departate, diamant, din saritura si asa mai departe(poti cauta pe google sau youtube, o sa gasesti o gramada).La inceput faci cate poti. Daca poti sa faci 10 fa 10 in mai multe serii(nu faci odata 10 si gata... faci cate poti, iei o scurta pauza apoi faci din nou). Si da, daca faci flotari iti va creste bratul, umerii, pieptul(dar nu si bicepsul). Pentru biceps daca vrei fa tractiunii sau ceva de genul.Ideea e ca flotarile ajuta foarte mult si o sa iti faca bine.Baftahappy