| whoever a întrebat:

Buna ma numesc andrei am 14 ani si am impresia ca o fata din clasa ma place, cred ca si eu o plac dar nu vreau sa ma bag pana nu stiu ca ma place. ea e mai timida de fel si nu o sa imi trimita mesaje sau sa imi spuna direct. as vrea sa stiu cum aflu daca ma place... adica nu stiu ceva care fetele indragostite fac indirect.De pref parerea fetelor dar si raspunsul baietilor e bine venit^^... mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| MeMyseIf a răspuns:

Hmm...deci cel mai simplu si mai rapid e sa-ti lasi la o parte timiditatea si sa ACTIONEZI! Crede-ma la toate fetele, absolut la toate, le place atunci cind baiatul stie frumos si sigur sa curteze o fata, ci nu din aia, aoleu, mai timizi, mai nesiguri, mai care vorbesc pe sub nas, mai de aia care se gindesc mult: ma place ori nu-TIMPENII! Deci, nu mai sta pe ginduri, ci chiar de miine mai priveste-o si tu inca de citeva ori, analizeaz-o asa cum vrei si ca in final sa intelegi o placi sau nu(tu ai zis ca "parca"), la sigur.
Daca-da, atunci aduna-ti tot curajul si incepe sa o inviti la un ceai, la o plimbare, oferate sa o ajuti poate sa-i duci ghiozdanul sau la teme, orice.Principalul,tre s-o faci sa se simta bine cu tine, ATENTIE-neconditionat. Ceea ce inseamna ca nu trebuie sa iti pui prea multe intrebari:te place ori nu, blah-blah...Nu conteaza, poate ca acum nu te place, spre exemplu, dar daca tu vei avea grija de ea atit de dragut, pai n-o sa reziste si va incepe sa te placa la nebunie.Vezi,chiar daca de la inceput va fi putin mai dificil si poate ca asteptarile din partea ei vor fi cam intirziate, important e sa nu renunti usor la domnita.In cazu in care o placi!
pupici, bafta.
apropo, sunt fata!happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa vb cu ea singur si ia-o cu usurelu fa o gluma si dupa aia incepe actioneaza! si eu sunt timida s mi-ar placea ca un baiata sa ma invite undeva dar sa nu mai fie nimeni in preajma.

| whoever explică:

Multumesc mult de raspunsuri^^... o sa incerc sa las timiditatea la o parte...

| naomiksweet a răspuns:

Ar trebui sa ii trimiti scrisori de dragoste da sa nu stie cine ii si o sa vezi ca isi da seama cine ii si de acolo porneste totul o sa vezi tu

| Cristian89 a răspuns:

Ce varsta ai Memyself?

| Cristian89 a răspuns:

Imi place sfatu tau MeMyself si imi place cum gandesti am si eu o intrebare daca ai putea sa imi zici si mie ce varsta ai?