| luk83 a întrebat:

Ma numesc Razvan. Am o nelamurire?
Seara trecuta am mers la o onomastica, viitoarea cumnata si la locul respectiv a venit si o tipa de care imi place, ea fiind prietena foarte buna cu sarbatorita.Fiind tipa de fata am avut ceva emotii si am consumat ceva da nu foarte mult. Eu am povestit cu ea inainte cu vreo 2 zile pe FC da scurt si la subiect,despre ea despre mine si viața în general. Dupa observatia mea ea îmi atragea atentia înoarecare masura. EX vrei o felie de pizza sau ce faci cum esti? Glumeata dar atenta la ce spun, la o conversatie cu toata lumea la masa ea fiind foarte atenta si adaugand si ea comentarii palacute si sincere. In drum spre casa am zis ma stii ce eu o invit in oras, nu stiu o cafea o plimbare prin parc orice. Si asa am si facut
Eu:Iulia cand iesim si noi la o cafea?
Ea: nu stiu da un raspuns asa mai rusinata cu mânile prin par si mai adaugand ca nu stiu vedem da ne auzim pa FB si vedem.
Mentionez ca ea are un copil, îs foarte constient ca acel copil necesita multa atentie din partea mamei, perfect normal. Mentionez ca eu n-am nici cea mai mica retinere spre a merge mai departe bineinteles daca suntem compatibili. Intrebarea mea ar si oare sa mai incerc sa o invit?
Multumesc

9 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Da, invit o, dacă îți place de ea fa pasul

| gabriielaaa a răspuns:

Pai vrea sa fie sigura ca tu nu vei fii derajat ca copilu ii va ocupa mai mult timp si ca ii vei acepta copilu invit-o mai degraba intun parc impreuna cu copilu poate asa nu va refuza daca tu crezi ca ea e aleasa nu uita ca daca are un copil si e singura a suferit deja din vina unui barbat si nu prea are incredere noroc

| luk83 explică (pentru gabriielaaa):

Salltare tuturor! Revin cu un updayt. Vinei am reusit cumva sa avem o intalnire impreuna cu tipa de care imi place. Da azi am descoperit altceva. Ce pa mine sincer ma cam deranjeaza, ma refer in privinta de a avea o relatie nu o amicitie. Tipa a lucrat in Anglia o perioda dar recent a ajuns, martie, in tara. Acolo avand o relatie cu un tip mai mult bazata pe emotional si nu fizic, afland de la cea mai buna pritena a ei adica cumnata. Sufera emotional, gen la 4 dimineata se trezeste si plange, sau cum sta singura in afara publicului se inchide in ea, si plansete peste plansete. Intrebarea mea ar fi
Eu am mai fost gen ridico si apoi sa plece cu altul dupa ce si-a revenit. Gen cumpana. Cea ce eu nu doresc avand in vedere ca eu simt ceva pentru ea, poate chiar mai mult. Sincer nu vreau sa fiu rau is genu de om ca daca pot sa ajut eu ajut.Dar aici la tema asta sunt asa un pic cam confuz pentru ca ea acepta sa iasa cu mine precizand intr-o conversatie. I-am spus si ceea ce simt intr-o maniera mai aparte. Ex imi place de tine si mie daca imi place de o persoana eu incer sa o invit in oras sau lao cafea, etc. Precizand ea apoi ca este foarte imcantata ce aude, dar nu poate sa imi oferr nimic in schimb. Sincer nu vreau sa intru in frend zoon sau sa fiu tinut de rezerva!
Multumesc si astept cu drag ras dumneavoastra.

| luk83 explică (pentru luk83):

A zcuze mai sus am mentionat ca am reusit sa am o intalnire. Greseala vinerea ce vine, adica sapt asta! Sorry si scuze

| gabriielaaa a răspuns (pentru luk83):

Faci bine. finca intai ea trebuie sa se linisteasca si dect sa te chinui si apoi sa fii dat la o parte mai bine o lasi, i-a facut bine ca iai spus setimetele tale asta cred casi doreste sa auda cai placuta. un om instabil emotional e greu sa ai o relatie trebuie intai sa treaca de trecut apoi sasi vada de viitor

| luk83 explică (pentru gabriielaaa):

Si atunci sa inteleg ca nu e prea bine sa ma intalnesc vineri cu ea? Pe plan ca ea fiind afectatat emotional si eu care tin la ea ca prostu. Pt mine sincer ar fi mai mult ca o rascoala in suflet si sincer nu vreau sa imi fac rau mie!

| gabriielaaa a răspuns (pentru luk83):

Si eu am suferit dupa cineva si mi-a trebuit tinp sa pot trece, faptul ca ea incearca sa treaca peste e bine dar ii va fi greu sa iubeasca pe cineva daca sufera dupa alt cineva parerea mea

| luk83 explică (pentru gabriielaaa):

Multumesc pentru raspuns si de ajutor. Seara faina la toata lumea?

| luk83 explică (pentru luk83):

Salutare!
Sa zic sincer intalnirea a decurs bine,cred? Eu m-am simtit in largul meu si ea la fel. Am discutata de multe si marunte. Da sincer inca se vede in ochi ei tristetea si neincrederea fata de ea insasi, e afectata emotional, nu intr-un cuvant bun. Eu am decis sa îi las spatiu, la care i-am sfatiut si eu una alta sa ii fie mai usor, cu riscul ca pote ma vede ca si pe un prieten, dar asta e eu am incercat.
Multumes tuturor pentru ajutorul prestat!