| AltaLume a întrebat:

maine trec in clasa a 9-a. sigur toti o sa ma intrebe cand ma intorc de la scoala cum e la liceu. nu stiu ce sa zic. nu vreau sa raspund banal: bine, rau, greu, usor, fain, frumos, naspa, etc. vreau un raspuns frumos, mai ales ca sunt la profil cu multa romana. n-am nicio idee! mersi!

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti sa povestesti ce ai facut. Cum a decurs festivitatea, ce v-a spus dirigintele, ce ati facut cat ati stat in clasa, etc.
Nu cred ca poate sa descrie nimeni de aici cum o sa fie prima ta zi de liceu si nu cred ca o sa se astepte cineva din cei care te intreaba sa le descrii experienta de un an la liceu. Le povestesti cum ti s-a parut si ce ati facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...Sa fiu sincera, la liceu chiar e bine, rau, greu, usor, fain, frumos si naspa laughing. Esti la filologie sau la stiinte sociale deci...La liceu este foarte bine, iti faci prieteni, formati grupuri stranse, dar trebuie sa mai si inveti din cand in cand laughing.

| AvanTidar a răspuns:

Pai povesteste-le cum a fost prima ta zi de scoala. Nu te mai gandi dinainte, fii mai relaxat. Bafta!