| manuelaaa a întrebat:

Bunahappy maine va fi la noi la scoala un spectacol, iar eu voi fi prezentatoareahappypublicul ca fi format din aproximativ 200 de persoane, iar de la emotii, s-ar putea sa ma balbailaughing. ce trebuie sa fac ca sa nu ma balbai(in general)cand citesc? Citesc foarte mult acasa, dar am o problema cand vine vorba de cititul cu vocee tarestraight faceFUNDE:*

Răspuns Câştigător
| 84738493 a răspuns:

Trage aer in piept tare.Nu mai repeta,nu ajuta cu nimic decat daca canti (cum am cantat eu de multe ori la spectacole)
Sa iti zic cum a fost primul meu spectacol:
-Doamna invatoare m-a auzit accidental cantand
-M-a inscris la un spectacol fara sa imi ceara permisiunea
-Cand am auzit zambeam dar in gandul meu ziceam "mami"
-Am repetat zile intregi fara oprire (in afara de baie si somik)
-Cand am ajuns pe scena si toata lumea ma privea curioasa mi-am zis usor in gand "Aici mor"
-Dar prietenele mele (dansatoarele) au venit si spectacolul a inceput...
-Am tras aer in piept
-Am luat microfonul
-Si am facut un spectacol de zile mari
-La sfarsit toata lumea aplauda,iar eu nu vroiam sa mai plec de pe scena (chiar daca dansatoarele plecase)
-A fost inceputul spectacolelor mele si a fost minunat
Ideea e ca nu ai de unde sa stii ce iti rezerva viitorul,trage aer in piept, nu te stresa, fii calma (ca de nu publicul simte si le transmiti energie negativa) si sa stii ca nu va fi deloc greu! Iti promit! Lasa mesaj si zi-mi ce s-a intamplat!
Sper ca ti-am fost de folos!
Pwp!