| anonim_4396 a întrebat:

numele meu este alexandra aceasta este o intrebare pentru baieti. Vreau sa fac un baiat sa ma placa cu adevarat dar el nu prea ia in serios acest lucru. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

...complicat,incearca sa intri in discutie cu el, stai pe langa el, daca vezi ca nu raspunde in nici un fel inseamna ca nu te merita, nu e interesat

identitate
| identitate a răspuns:

Sa stii ca nu reusesti din cauza numelui! Alexandra... Ce nume mai e si asta?!tongue laughing
Daca vrei sa scapi de un baiat, incearca sa faci ceea ce faci tu acum. Daca il mai si intrebi des "Ma placi?","Ma iubesti","De ce ma placi?","Vorbesti serios sau iti bati joc de mine?" etc., etc... "TE-AI SCOS"! happy
Daca vrei sa te placa...fii tu, fara sa incerci ceva sau sa depui eforturi, fara sa incerci sa-l convingi de ceva si, mai ales, FARA SA DEPINZI DE COMPORTAMENTUL LUI FATA DE TINE!winking

| esy72bj a răspuns:

Nu vreau sa fiu prea direct, dar ar trebui sa intelegi ca daca el nu te place deja de cand te-a vazut e greu de a-l seduce acum printr-o anumita reteta. Intre doi oameni ori exista ceva de la inceput ori nu.

Insa mai exista posibilitatea ca el sa te placa deja mai de mult dar sa fie prea timid ca sa-ti spuna direct si tie asta, de frica sa nu fie respins.

Oricum baietii se maturizeaza mai tarziu ca ani, asa ca e posibil ca pana la anumita varsta sa nu prea ia pe nimeni si nimic in serios, nu doar pe tine in mod special.

Incearca sa nu-i mai dai atata atentie si daca te place cu adevarat va reactiona el cumva. Ori va veni el la tine, ori va fi mai rautacios si rece cu tine, iar ambele sunt semne ca de fapt te place dar nu vrea sa recunoasca.