| alina_7783 a întrebat:

Pe 28 plec la mare in bulgaria si imi vine mentruatia chiar pe 28 si mentruatia mea tine 5-7 zile, dar problema e ca stau 7 zile la mare. Ce pot face e singura mea plecare la mare...Si fara ginecolog se poate ca am 12 ani, si sunt la inceput.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca te-ai duce la ginecolog si i-ai explica situatia, ti-ar da reteta pentru pastile care amana menstruatia. Totusi...nu sunt cea mai sigura solutie la varsta ta. Tot OB e mai indicat. Exista si in varianta mini, micut, discret, dar ai grija sa-l schimbi din 2 in 2 ore...mai ales in primele zile.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foloseste OB mini

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cumpara OB si vei putea sa stai linistitakiss

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Din cate am auzit pe la prietenele mele... ele cand se duc la plaja si au menstruatie tot intra in apa [asta pentru ca foloseau un protejslip]...pentru ca in apa se opreste...si nu mai curge

| mikella a răspuns:

Ia si cunmpara de la farmacie vitamina k si bea de 3 ori pe zi.Asta opreste sangerarea dar nu de tot.

| micky a răspuns:

Nu intra in apa. sau foloseste ob big grin. dar cred ca esti prea mica pentru ob... incearca sa mai amani cu cateva zile vacanta

| deluxe a răspuns:

Ia vitamina K cu 2 zile inainte sa-ti vina, iar menstruatia o sa fie mai putin abundenta si foloseste OB mini. Bafta si concediu placut!

| danukck a răspuns:

Cand esji pe ciclu nu trebuie sa intri in apawinking! m`ai ales in mare... o sa te alegi cu cvbig grin.nu stiu sa`ty explic bine pentru ca nu sunt doctora. dar sfatu meo este sa nu intri.concediu placut la mare:*:*:*:X:X:X>big grin