| ~AleXa~ a întrebat:

pot merge la liceul de informatica? Sunt defectiune de auz dar merg la scoala generala, iau note de 5-6-7-8-9, sunt desteapta si imi dau toata silinta, ma inteleg perfect cu copii din toata scoala, profesorii sunt multumiti de mine. Dar la care liceu de informatica sa merg? P. S. Sunt din Bucuresti... Vreau mai multe licee de informatica ( medie de admitere sa nu fie peste 9)...

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. La notele alea nu ai să intri sub nicio formă decât dacă ai certificat de persoană cu dizabilităţi (luat de la comisia medicală de specialitate din cadrul DGASPC Bucureşti)
2. Ai deficienţe (nu defecţiune) de auz dar cu cele de scris ce facem?
3. Cât de gravă este deficienţa de auz?

mira
| mira a răspuns:

Teoretic poti.Media este insa un impediment.Lupta sa ai note si mai bune.Succes!

| rebb a răspuns:

Avand in vedere ce note iei...nu prea ai sanse sa intri la un liceu de informatica.

| pisioi a răspuns:

+depinde de liceukisswave

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Depinde de media de admitere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu la mate-info sunt mereu medii de peste 9 asa ca-ti sugerez alt profil. De ex. filologia.