| Ollykaa a întrebat:

Buna!

Prietenele mele stau intr. una cu 2 baieti care isi bat joc de mine, rad intr. una, ma jignesc si astazi am spus ceva si mi.au aruncat cu o minge de tenis in cap de am ametit.

Ce sa fac?
Dau fundita + vot!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cauta-ti alte prietene si repede!
Pai,cat ai de gand sa suporti asemenea umilinte?
Tu poate ca tii la ele,dar ele se amuza impreuna cu cei doi baieti pe seama ta,ceea ce nu e cea mai buna dovada de prietenie.
Daca erau prietenele tale,nu le-ar fi permis acelor baieti sa-si bata joc de tine,te-ar fi protejat de rautatea lor!
Cauta-ti alte prietene si ignora-le pe acestea,ca si pe cei doi baieti.
Stiu ca nu-i usor,dar numai asa iti poti salva demnitatea si linistea personala.
Si daca nu gasesti prietene atat de repede, nu-i nimic, mai bine singura decat bataia lor de joc!
Succes!

| Danutza27 a răspuns:

Halal prietene si aia care sunt cu ele vad ca sunt niste netrebnici, deci ce se aseamana se aduna. Leacul sa ii lasi in Plata Domnului si sa nu mai ai nimic comun cu ei/ele.Notiunea de prietenie vad ca este doar in mintea ta deci cam esti bataia lor de joc, eu zic sa te potolesti si sa cauti pe cineva mai de treaba.

| adutzz a răspuns:

Buna
scuze ca iti zic, dar daca 'prietenele' tale permit asa ceva inseamna ca de fapt nu sunt piretenele tale si ca nu te respecta.
nu lasa baietii aia sa-si bata joc, spune-le ca nu-ti convine si daca nu inceteaza nici asa poti sa iti faci alti prieteni care sa te merite, se pare ca acestia vor doar sa se distreze pe seama ta. sigur cunosti si alte persone de care te-ai putea apropia si intelege foarte bine.