| Criiss16 a întrebat:

Saptamana asta, mi-am reformatat calculatorul.Am antivirus, am verificat sa vad daca are virusi, si nu, nu are dar calculatorul merge greu si se tot blocheaza! De ce?sad

5 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Aceasta problema o am si euuuuuuuu se blocheaza si apare o imagine albastra cu un scris alb cam asa mi-am instalat si windonsul din nou si degeaba mi-a zis un baiat ceva de rami bios sa instalez din nou voi ce ziceti

| Criiss16 explică:

Pai nu eu am reinstalat winowsul, ci cei de la magazinul de unde mi-am cumparat acum ceva timp calculatorul.Si.nu stiti ce as putea face?sad

| Bebitza_3599 a răspuns:

Ai sters programul care il aveai inaintestraight face daca nustraight face s-ar putea ca de aceea deoarece are mai multe sisteme de oprerare instalate unul dupa altul:*

| plasticstyle a răspuns:

Ce antivirus ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formateaza-ti intreg calculatorul, sterge toate partitiile, le refaci, instalezi un Windows licentiat (de preferat XP - service pack 2, depinde bineinteles si de caracteristicile componentelor PC-ului),
instalezi driverele apoi incepand cu placa de baza si cea video, verifici in Device Manager ca totul sa fie corect instalat si in ultima instanta instalezi un antivirus cu licenta (nu dupa net!) si ii setezi corect regulile de firewall. Iti recomand F-Secure si nu BitDefender, nu Eset Nod32, nu AVG!
Sau. pentru 100ron ma ocup eu de tot si nu vei regreta. Vei vedea diferenta big grin