| NuAmContAici1523 a întrebat:

scuzati ca pun o astfel de intrebare, dar nu stiu ce inseamna un cuvant(nici din DEX nu inteleg).
Azi la scoala mi-a zis un baiat: "Ce ai fata, te masturbezi?". Ce inseamna a se masturba(pe romaneste, va rog)? Eu nu i-am raspuns pentru ca nu am stiut ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| Dau3DMoriHD a răspuns:

Masturbarea consta in atingerea, mangaierea sau frecarea usoara a organelor genitale, indiferent ca apartin fetei sau baiatului si este un comportament extrem de intalnit la copii, adolescenti sau adulti.
Un barbat se va masturba frecandu-si penisul, mangaindu-si scrotul sau atingand alte parti ale corpului sau. O femeie se va masturba prin mangaierea vulvei, prin frecarea clitorisului, iar uneori prin introducerea degetelor in vagin. Masturbarea este cel mai adesea insotita de o fantazare intensa ( concentrare asupra unor ganduri sexy ). funda plizzz