| MenCool a întrebat:

Stiu e o intrebare cam aiurea dar pentru voi ce inseamna... iubirea acest cuvant magic:X? funda cel mai interesant raspuns

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Inseamna ``bla bla bla``o adunatura de sentimente care te ratsoarna cu susu-n jos de nu mai stii ce-i de capul tau
Azi prefer sa nu ma bag in filosofie prea mult

| Libelle a răspuns:

Hai mai MenCool
Merci pentru stupid, poti sa imi mai dai unul, dar mai intai indrazneste sa ma contrazici

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Iubirea...Propria ta raţiune de existenţă/Propria ta fericire/Propriile tale speranţe/Toate înzestrate la tine în suflet/Pentru dragoste vezi cum trudeşti cu atâta ardoare pentru o simplă fărâmă de fericire/Îţi doreşti ca tot timpul să îţi fie dedicat unei singure persoane/Jumătăţii tale de suflet...

| Carmen a răspuns:

Iubirea este un sentiment magic, profund intre cele doua persoane, insa si un mister greu de patruns.

| BlueHusky a răspuns:

Iubirea e interesanta atunci cand ajungi sa o urasti sau sa te urasti.
Pentru a fi magica e nevoie de doua persoane in mai putin de doua poate fi chiar sinistru.

| miki_9255 a răspuns:

MenCool sa-ti spun cevatongue nu este o intrebare aiurea chiar deloc.in ziua de azi nu se mai gandesc multe peroane la ce inseamna cu adevarat iubirea.si daca le intrebi. o sa spuna ca nu stiu ca nu au timp. orice doar sa nu se gandeasca la ce reprezinta iubirea pentru ei...

cand am citit intrebarea ta si m`am gandit ce inseamna iubirea pentru mine...am simtit o caldura interioara placuta, o bucurie izvorata din adancul sufletului. iubirea este cel mai frumos lucru de pe pamant, iubirea este pura, sincera, coplesitoare cateodata.

si ca sa-ti dau un exempluthinking mi-am tinut in brate prietenul o noapte intreaga.si dimineata cand trebuia sa plec mi-a spus ca a apreciat ca am stat cu el si ca i`a facut placere.si ca deja ii este dor sa-l tin in brate.asa vad eu iubirea dintre doua persoane. uneori niste gesturi aparent simple si obisnuite sunt mai de pret decat orice cadou scump.prefer sa impart cu el o cutie cu bomboane si sa ne bucuram impreuna decat sa`mi ofere ceva impresionant.si in general mereu ne amintim de lucrurile marunte ca fiind cele mai frumoase amintiribig grin

| superstar21 a răspuns:

Pentru mine cuvintul iubire semnifica:afectiune fata de cineva, de a placea pe cineva si nu in ultimul rind iubirea e un cuvint sacru

| WarGarurumon a răspuns:

Iubirea pentru mine este acel sentiment care te elibereaza, te face mai puternic, mai fericit, mai bun si te face sa ai niste senzati de neuitat, parca ai zbura, si te simti in Paradis.