| Cristian29358 a întrebat:

BunĂ, se poate face un avort fără acordul părinților? Cam cât costa un avort aproximativ? Pana la câte săptămâni se poate face avort? (Nu sunt eu în cauza, întreb pentru cineva)
Mulțumesc anticipat și ofer funda

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

De principiu nu, nu se poate face avort unui minor fara tutorele legal.
Costa de la 2-300 pana la 1000 lei ( in functie de locatie).
Se face pana in maxim 12 saptamani de sarcina.

| deeeaqq a răspuns:

Te cred că nu ești tu în cauză.

| Cristian29358 explică (pentru deeeaqq):

Eu nu sunt minora happy și dacă nu ști sa îmi răspunzi la întrebare te rog nu comenta
Mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti minora nu.

| Teo29 a răspuns:

Minorii au nevoie de consimtamantul parintilor, oricum, sfatul meu este sa-i recomanzi prietenei minore sa nu faca acest lucru foarte traumatizant, desi nu pare la prima vedere... dar, il poarta toata viata acest lucru. Scrie-mi in privat daca doresti si crezi ca-i putem oferi o solutie prietenei tale, ne ocupam de ceva vreme cu ajutorarea unor astfel de situatii.

Avortul sau cum se mai zice, sa sune frumos, intreruperea de sarcina este o crima legala, copilului inca din sapt a 5 ii bate inima iar cand i se opreste prin avort atunci e clar vorba de o crima si este una facuta prin cruzime. Speram sa ia decizia cea buna iar daca are nevoie de ajutor, sa apeleze cu incredere la fundatia noastra, v-o oferim in mesaj privat :)

https://www.youtube.com/watch?v=ESqdmQFTNhE

Răspuns utilizator avertizat