| Eva1997 a întrebat:

Bună seara! Am văzut in convorbirile mamei pe whatsapp ca nu vrea să devin asistent medical! Îmi vine să plec de acasă! Ea vrea sa devin asistent farmacist!

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Nu e neapărat ca dorințele voastre sa coincidă.
Tu doar urmează-ti visele și vocația.
Cheers

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Treaba ta este sa mergi pe propriul drum, nu sa faci obligatoriu ce spune mama.Ea este libera sa faca scoala si sa devina singura asistent farmacist, in cazul in care nu e deja.E tragic cati parinti fac copii si isi proiecteaza pe acestia visele proprii, candva esuate, neindeplinite, numai asa ca sa simta ca au reusit totusi ceva in viata.Deja ai ales ceva cat se poate de decent, nu vad care ar fi problema aici din perspectiva mamei tale.

| Standt a răspuns:

Ce argumente are mama ta?
Sa-ti explice.

| Eva1997 explică (pentru Standt):

Zice că este foarte greu la practică, că mă baga foarte mult prin spitale!

| Standt a răspuns (pentru Eva1997):

Asta e adevarat. Faceti practica exact asa cum veti lucra cand veti fi angajati. Dar cand vei lucra nu va fi mai usor.