| andreiflorik a întrebat:

Buna seara,de curand am achizitionat o motocicleta de la un baiat care mi-a spus ca o sa imi aduca fiscalul in cateva zile ca el nu a mai facut acte cu propietarul care este de la tara si ca dureaza un pic pana imi aduce fiscalul pentru ca nu poate sa lipseasca de la munca, am facut acte intre mine si propietar (cel real de la tara.) doar ca nu mi-a mai adus fiscalul amanandu-ma mereu de 6 luni incoace...furata nu este ca am fost impreuna cu ea sa ii facem itp-ul cand am cumparat-o ca il avea expirat... daca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri la intrebarea : POT SA FAC CUMVA SA INMATRICULEZ MOTOCICLETA FARA SA IMI ADUCA FISCALUL? se popate cumva sa il scot eu separat sau "fortat" am mai auzit undeva ca s-ar putea sa mearga..sau ce ar trebui sa fac daca il pot forta cumva sa isi respecte partea de intelegere. va multumesc

1 răspuns:
| CosticaPizza a răspuns:

Ti-ai luat teapa! La RAR vezi daca e furata sau nu, ca itpul il poti face oriunde. Ai facut doar contract de v-c? Nu ai talonul/ cartea sau orice alt act al motorului?