| Beyourself1245 a întrebat:

Buna seara dragi oameni. Vreau sa va intreb ceva.
As vrea sa ma duc la un cositor si un ghicitor in carti, pentru ca, simt ca ceva e in neregula cu mine, toate viata mea e oarecum un "chin". Am stari de confuzie, incapacitatea de a invata, uit repede lucruri, mi le reamintesc cu greu pe rand; fiind vorba aici cred ca am si Anxietate, adica de 1-2 ani simt aceste simptome, copilaria mea n-a fost una buna sa zic asa. Sunt singur la parinti, imi fac toate conceptiile si placerile, dar nu-mi ofera atentia si caldura lor (cel putin Bunicii si cu mama) Tata este altfel, cu el ma inteleg bine rau dar nu comunicam mai deloc cu toate ca stau cu el in aceeasi casa. Nu mai suport fratilor, am momente cand imi vine sa plang din orice, ma macina faptul' ca nu sunt ca ceilalti: Tupeist, calm. Mereu ma intimidez si vorbesc aiurea, incurc cuvintele si vorbesc repede. Maine (adica joi) am programare la Psiholog. IN AUGUST DAU DE PERMIS SI EU NU AM NICIUN CHEF DE INVATAT, NICI DE MINE NU MAI AM, NU MAI SUPORT, SUNT IN ACEASTA STARE DE CEVA TIMP, AM O LENE INCREDIBILA, MEREU IMI ZIC CA DEGEABA FAC SAU INVAT CEVA. Va rog, dati-mi cateva sfaturi, oare va trebui medicatie? si daca da... ma pot vindeca odata pentru totdeauna de aceste probleme? Sunt retras de obicei. Am o minte agera, sunt inteligent rau, credeti-ma, dar ma strica lenea si probleme acestea.
Am avut un deces in familie acum 2 ani, abandon scolar, probleme de sanatate, si de atunci m-am distrus si mai rau.

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

O sa te ajute psihologul. Lasa gicitoarele ca te escrocheaza de nu te vezi si nu au nicio competenta, nu te ajuta cu nimic big grin
Apropo, o sa iti placa foarte mult sa mergi la psiholog si o sa iti doresti sa mergi mai des. Eu am fost si e foarte fain.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si dupa toate problemele vrei sa mai pierzi si bani la ghicitori

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Poti sa te duci si la psiholog dar ce ai tu nu se rezolva doar cu atat. Tu ai nevoie si de un tratament medicamentos pe care ti-l poate prescrie doar psihiatrul.

| aimullah123 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Bai nene, nu mai speria omul ca nu stii tu daca are nevoie sau nu de tratament de la psihiatru. Fac pariu cu tine ca mai mult decat niste vitamine nu o sa ii dea. 90% din ce a scris el aici am si eu si nu am luat niciodata tratament de la psihiatru.

Răspuns utilizator avertizat