| Thecurious a întrebat:

Buna seara, industria jocurilor video devine din ce in ce mai profitabila.
Multi psihologi considera jocurile video o pierdere de timp. Cred ca alte adaugiri ar fi inutile, subiectul fiind arhicunoscut.
Intrebarea este urmatoarea : credeti ca investitia de timp in jocuri este utila?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Normal că este utilă, sunt ca păcănelele pentru unii, mai pe scurt creează dependenţă, e normal să investească bani, nu ştiu dacă ai văzut Red Dead Redemption 2, de exemplu, te poate ţine în casă cu zilele la câte chestii poţi face în el, absolut uimitor, au evoluat foarte mult jocurile video şi sunt profitabile, bineînţeles pentru cine ştie cum să profite, dacă investeşti 10 milioane de euro într-un joc şi nu ai idei, poveste bună, grafică bună, dacă ai buguri, degeaba îl faci.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E chestie financiara de aia se tot produc, jocurile sant ideale pentru cei care nu au ce face in viata si se plictisesc.

| sierra1 a răspuns:

Dacă "Multi psihologi considera jocurile video o pierdere de timp" și probabil știu ei ce zic, atunci doar puțini vor credă "ca investitia de timp in jocuri este utila"

| Thecurious explică (pentru sierra1):

Am cerut o opinie personala.

| sierra1 a răspuns (pentru Thecurious):

Nu sunt psiholog să răspund la modul general

| WaterDrop a răspuns:

Psihologii nu sunt doctori! Nu`i asculta nimeni.

| Thecurious explică (pentru WaterDrop):

Nu recunoasteti utilitatea spihologiei?

| WaterDrop a răspuns (pentru Thecurious):

Din proprie experienta, nu.

| Superior a răspuns:

Aia sunt frustrati care asteapta un nobel.
Jocurile video sunt bune, te ajuta sa te recreezi, sa uiti de probleme si ba chiar poti invata lucruri utile precum limba engleza sau sa-ti dezvolti reflexele/gandirea rapida/interactiunea mana-ochi.

| Endoryus a răspuns:

Daca stai in beci la parinti jucand Fifa si Counter-Strike trecut de 18 ani, e clar ca jocurile sunt o pierdere de vreme buna din viata ta. Dar daca faci bani din asa ceva e cu totul alta poveste.