| BogdanDumitruMladin a întrebat:

Bună seara.
Mama mea are un teren moștenire de la tata care este în indiviziune cu alte rude. Într-o sentință judecatorească este precizata suprafata terenului, localitatea și vecinii. Precizez că în doc. sunt menționați vecinii din 1974. La registrul agricol nu am putut identifica pe harta topografica poziția terenului. Rudele ramase in viata nu cunosc de asemenea pozitia terenului.Cum pot afla poziția terenului? Sunt intr-un impas si nu stiu in ce directie sa ma duc. Multumesc!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Du-te la primarie, inginerul de la camera agricola, trebuie sa mearga si sa iti arate terenul.
Cei de la primarie stiu, au toate masuratorile prin satelit.