| andreywtza a întrebat:

Noaptea trecuta am visat ca a venit cineva care e mort la mine în vis si mi-a zis sa ii dau o pereche de ciorapi lungi, insa nu stiu cine e acea persoana. Eu ce pot face acum? Sa dau de pomana la cei pe care ii am morti?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să nu faci nimic, căci visul nu prea spune niciodată ceva explicit. Dar dacă să dai de pomană te liniștește, poți să o faci, nelegat de vis.

| Mosotti a răspuns:

Nu lua in seama visul, astea-s asa aleatoare ca subiect, creierul asta iti face orice fel de subiecte de vise, nu e ceva aiurea.
Si daca e mort cum dracu mai poarta ciorapi?! Le poarta ala la care dai, atata, deci nu are nici o legatura, oricum asta cu dat de pomana e o aberatie in sine, ca nu ajuta decat sa dai la altii aia si ailalta.
Ca daca te gandesti la minciuna ca sufletul se duce pe lumea ailalta, corpul ramane in pamant, si cum sa poarte sufletu ciorapi? Ciorapii sunt materie, sufletu nu ar fi materie, deci nici n-ar putea sa poarte chiar daca prin absurd ar exista lumea ailalta.
Ce naiba!

Deci ignora visul, nu face nimic. Eu ti-am explicat ca sa intelegi ce aberatie e asta cu datul de pomana pentru morti.

| MValentin a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta asta:
https://yve.ro/......-apropiat/
Încearcă sa nu ieu de bun fiecare vis deoarece nu toate au o legătură cu realitatea sau cu viitorul, personal am avut doar un vis ce o avut o oglinda asupra stării mele.
Am visat ca eram intr-o zona arida cu case din nisip si am văzut un turn înalt ce era vechi si parea nesigur, m-am urcat in el si dintr-o data o început sa se cutremure si sa se aplece colo-colo. Am cautat pe net explicația si in jur de 80% din ce scria acolo se potrivea.
Deci despre visul tău cauta explicații pe internet si poate vei găsi. Daca vrei sa dai de pomana, sa o faci totusi mai mult din gand bun nu din cauza visului. Sănătate!