| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Buna seara TPU am o intrebare serioasa deoarece nu stiu daca este posibil ce vreau eu, deci pe scurt sunt un elev la profesionala clasa a11 si in 2024 gat cu profesionala eu sunt la profil de termopane, acum intrebarea daca eu termin seralul si dau bacul si îl trec, am șanse să pot da la o facultate de inginerie adica chiar daca am terminat doar peofesionala am un bac si am fost la un profil care tine de inginerie

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mmm faci 13 ani la profesionala.

| Hyperion7 a răspuns:

Da!
Insa nu doar la inginerie! Poți da la orice alta facultate cu condiția să fii pregătit în acest sens.Adica daca vrei sa te faci medic, poți să faci asta, însă trebuie sa înveți tu sau sa faci meditații ca sa ajungi acolo, de exemplu.
Așa că dacă iei bacul și toate sunt bune, șansele să intri unde-ti dorești sunt destul de mari!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că teroarea e mai intensă, e o situație de panica, de spaima extrema. Frica poți să ai și de a vorbi in public, pe când teroarea o simți atunci când, de exemplu și Doamne ferește! intra peste tine un tip mascat și cu o drujba in mana la miezul nopții. big grin