| AnneღU a întrebat:

Buna seara TPU... Dupa aceasta tragedie a copilului sfasiat de maidanezi, ce parere aveti despre eutanasierea lor? :-s

8 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Cum am mai raspuns la o intrebare de acest fel,sunt o iubitoare de caini,imi pare rau de ei, dar nu avem de ales! Eutanasierea e singura solutie! Nu suntem in Occident, sa avem alta mentalitate si sa ii ducem in adaposturi, sa le oferim ajutor si apoi sa ii dam spre adoptie! La noi ducerea lor la "adapost" ar insemna claie peste gramada zeci de caini inconjurati de sarma ghimpata, care ajung sa se manance de vii intre ei...

| zurick a răspuns:

Ca daca nu vor fi adoptati dupa ce vor fi luati de pe strazi, asta e singura solutie.M-am saturat atunci cand te uiti la stiri sa vezi doar accidente sau crime.

| Wøodenpints a răspuns:

Eu nu văd nicio tragedie. A murit un om. Așa, și? Nu-l cunoșteam iar zilnic mor mii de oameni în lume. Eu nu văd tragedia.
Este o tragedie pentru familie și apropiați, în rest, tu ca om care nu l-ai cunoscut niciodată, nu ar trebui sa-ți pese prea mult de asta.

| zurick a răspuns (pentru Wøodenpints):

In locul acelui copil ar putea fo oricine.Chiar si copilul tau, acesta e motivul pentru care unora le pasa.Si nu e numai el au murit mai multi in Romania gratie acestor caini

| Wøodenpints a răspuns (pentru zurick):

Nu-mi da cel mai retardat argument, anume acela de a mă pune pe mine în rolul victimei.
Pe mine nu m-a mușcat un câine niciodată, iar copii nu vreau să am. Nu-mi plac mie.
Da, știu că au murit mai mulți din cauza câinilor. Mai mulți pe care nu-i cunosc deci chiar nu-mi pasă de moartea lor.

| Rakanishuu a răspuns:

Sa le faca ceva ca sunt 60000 decat in Bucuresti dracu straight facedar sa nu-i omoare. Chiar imi pare rau.

| ILoveWeekends a răspuns:

Tot nu sunt de acord. Nu vreau sa ii omoare, prefer sa ii duca la adaposturi.

| Pufulete456 a răspuns:

Sa ii ia, dar sa nu ii omoare!