| ღ♥ღuLyღ♥ღ a întrebat:

Buna seara TPU! Mi-am adus aminte de un film si as vrea sa il revad, dar nu mai stiu numele, poate ma ajutati voi. Filmul era cam asa: era vorba de un sezon de iarna la munte, o fata a construit o cabana foarte inalta si toata lumea era impotriva ei. La un moment dat a venit o avalansa foarte mare si toti oameni au incercat sa se ascunda undeva, nu mai stiu cu exactitate cine dar stiu ca cineva s-a gandit sa se duca in cabana inalta, la ultimul etaj. Asa au si facut cei care au mai apucat, mai stiu ca unii au ramas blocati intr-un fel de subsol, dar pana la urma i-au salvat si cei care s-au dus in cabana au supravietuit deoarece decat ultimul etaj nu era acoperit de zapada, in rest totul era acoperit. Poate il stiti voi:X. Multumesc anticipat! Dau fundita si o seara placuta in continuare.

1 răspuns:
| ღSคภ๔яค a răspuns:

Se poate numi filmul ''Avalansa'' am vazut filmul seamana exact cu povestirea ta.