| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună seara TPU, recent am împlinit 16 ani, asa ca vreau niște idei de ce as putea putea încerca nou la vârsta asta, ce chestii noi ar trebui sa încerc la vârsta aceasta?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Relatii.
E varsta perfecta pentru intalniri, emotii, saruturi...

| SilentRain a răspuns:

Un job
Neapărat o activitate care te sperie

| Dismally a răspuns:

Multi inainte, incearca sa practici un sport, sa citesti cat mai mult, sa inveti lucruri noi, iti spun din experienta ca lucrurile acestea te vor ajuta in viata in situatii la cre nici nu te gandesti. Pe langa acestea ai timp sa le incerci si pe cele mai putin bune happy

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Sa ai grija de sănătatea ta. Sa nu te înhăiți cu toți drogați și drogatele și boscheati sa stai departe de ăștia sa fi cinstit sa muncești cinstit sa nu fi lacom și invidios pe muncă și pâinea altuia niciodată dacă ai mai mult în buzunar de fiecare dată ia și tu ceva și împarte cu un copil care ști ca îi este foame și vrea ceva dulce și sa nu fumezi rahataturi alea de șișha ca sau vape ca dor ca este la moda și alte rahaturi.

| Habarnuamcenumepum explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Bă eu sunt în general un băiat cuminte doar atât ca fumez deja de la 15 ani

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru Habarnuamcenumepum):

Renunțat la fumat până nu-i prea târziu. Leam zis la mulți asta si au zis ca eu fumeza doar așa la ocazie și ca se pot lăsa oricând mintea mi-am dat seama nu se mai puteau lăsa de fumat acum și jumate de salariu lenjer dau pe țigări își bat joc de sănătatea lor cu bani lor. Lasă-le frate da o să-ți facă mult rău rahaturile alea de țigări nu sunt bune de Absolut nimic da de Absolut nimic și când va întreb de ce fumați spuneți din prostie și alți zic ca sau luați după alți anturaje acum te întreb pe tine de ce îți faci rău de la vasta asta? Dece îți pui sănătate în pericol de vârstă asta? Merita să-ți bați joc de sănătatea ta de acum? Și după sate îmbolnăvești de ficat de ridichi de plămâni nu-ți mai spun de cancerul pe care ți-l provoca dinții din gură ți face catran și respirația jale de nu te mai poți apropia de om sa vorbești cu el sănătate ta va suferi enorm de serios din cauza la prostile alea de țigări cu bani tăi îți pui sănătate la pământ ai grija ce alegri faci în viață