| anonima125 a întrebat:

Trebuie sa scriu un discurs pentru intalnirea de 47 de ani (promotia 1966) in liceul meu pe care trebuie sa l tin in calitate de eleva a scolii. Problema e ca nu prea stiu ce sa scriu in cuprins. Ati putea sa ma ajutati, va rog? big grin Multumesc!

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Cat maiscurt si concis! Am fost anul trecuta, la intalnirea de 40 ani:nimeni nu asculta nimic din ceea ce s-a citit, se auzeau numai zumzete, toti vorbeau intre ei, fara sa asculte discursul.Nici al celui ce a facut o trecere in revista a celor 4 ani de liceu,nici ce spuneau profesorii in discursul lor.A fost plictisitor si jenant. Poti sa scrii lucruri generale:despre evolutia liceului,de cand ati terminat voi si pana acum(ca nume,daca s-a schimbat,ca profil),cat de mult v-au invatat,educat profesorii,ce exemple v-au insuflat acestia in viitoarele cariere,despre prieteniile ramase peste ani intre elevii liceului, despre poznele, sotiile facute de unii elevi in scoala, daca unii colegi din timpul scolii, s-au casatorit mai tarziu.....Chestii de genul asta, care oricum nu intereseaza pe multi.