| BunaAll a întrebat:

Buna sera! Mie toata viata mi-a placut sa fac curat, sa ordoneez, sa strang. Numai ca mi-e jena sa admit in suflet ca m-am nascut predestinat sa fiu femei de servici. Nici atat sa auda parintii mei. Am intrat la liceu de mate info anul asta. Am fost si meditat, invat cat de cat bine, dar simt ca tot ce as vrea sa fac in viata e sa fac un loc sa straluceasca. happy Ma gandeam daca as putea sa caut un job part time printr-un mall sa fac curat, sa lustruiesc. Deci credeti-ma ca mi se umple inima cu bucurie cand un loc prafuit devine primitor si cald din pricina mea.

Si acum intrebarea ar fi, dupa ce termin liceu, ce facultate as putea sa fac, as vrea cumva sa am de-a face cu curatenia, cum ar fi sa proiectez un aparat modern de facut curat, un aspirator simplist dar futurist, chesti din astea. Si daca e un domeniu platit binisor, sa ai un viitor din asta.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pur simplu isi place curatenia nu te ai nascut asa sa fi predestinata

| Darkmagic a răspuns:

Ai misofobie, sau o TOC (tulburare obsesiv compulsiva) care loveste fara discriminare.
Din pacate, solutia NU este inventarea unui "aspirator minune" si nici angajarea intr-o firma de curatenie urbana sau industriala, pentru ca problema asta o ai peste tot si oriunde, inclusiv in relatiile cu cei apropiati, si netratata medical, duce in timp, la tristete, nervi si depresii destul de puternice.
O TOC nu o tratezi facandu-i pe plac.
Te duci la medic, iti va da un tratament, plus niste anti-depresive, apoi poti inventa cate aspiratoare doresti.
Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Nu ti-a fost predestinat nimic, asa e firea ta. Nu exista predestinare. Dar felicitări pentru ca iti place curățenia. Indiferent ce facultate alegi, curățenie oricum vei face acasă.

| Caro34 a răspuns:

Fa-ti o firma de curățenie; vei câștiga bine!

| Darkmagic a răspuns (pentru BunaAll):

Te-ai iritat "frumosule"?
1. Cred ca sunt ultimul user care as rade de o problema medicala...iar tu asta ai, fie ca iti place sau nu!
Vrei sa imi testezi raspunsul, scrie pe un motor: "Obsedat de curatenie", si o sa vezi cu ochiul al' de ti-a mai ramas ca TOT ce o sa gasesti se leaga de psiholog sau medic, ok?
Ca sa nu te mai dai tu "destept".
2. In infinita ta "intelepciune" made in clasa a noua, evident ca poti lua "de bun", unul dintre celelalte "raspunsuri", gen:
"N-ai bre nimic, nu exista predestinare!" rolling on the floor
Asa e bre!
Nu exista predestinare! big grin
Cand vezi la ecograf un fat de 7 luni fara picioare...ala nu va fi PREDESTINAT vietii intr-un scaun rulant!
Cand esti orb din nastere, nu esti PREDESTINAT inca din uter la o viata in baston alb!
E cum spuneti voi!
Ca voi astia "inteligentii", o sa asteptati probabil sa-i creasca aluia niste ochi pe la 14 ani...pentru ca "NU exista predestinare!" rolling on the floor
Invata mai intai cuvinte simple ca "T.O.C." sau "predestinare", si dupa, poti sa te infoi periculos la mine!
Am vaga senzatie ca esti PREDESTINAT sa ramai putin incult.

Răspuns utilizator avertizat