| anonim_4396 a întrebat:

Simt că înnebunesc. Am mereu frustrari și complexe care nu mă lasă sa-mi trăiesc viața liniștită. Încep să plang și să bat cu pumnii în lucruri, sunt nervoasa, fără speranță și dezorientată. Nu intru in detalii pentru că mi-e rusine dar pe de o parte știu că dacă nu intru in detalii nu pot primi sfaturi. Am fost la psiholog, psihiatru, nu m-au ajutat. Vreau din toată inima să am o viață normală și să mă pot bucura de ea dar sunt niste obstacole pe care alții le pot considera stupide dar pentru mine sunt foarte grave. Nu mai știu ce să fac. Simt că înnebunesc pe zi ce trece și tare mi-e teamă să nu ajung la un spital de nebuni. Sunt in clasa a 12-a si am bacul peste 2 luni. simt că nu pot sa țin pasul cu învățatul. Învăț, dar nu cât ar trebui din cauza stărilor mele

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai ce ai?

| mentholinks a răspuns:

Baga niste calmante sau fa sex.

| immaBeast a răspuns:

Priveste si tu partea buna, nu esti singura persoana din lume cu probleme de genul...

Nu este nicio parte buna in asta, asa-i?
Asta cred si eu, urasc cand cineva imi zice ca macar nu sunt singurul cu probleme, FUUUU!

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Te dau pe mana lui Pomohaci, dar pana la Pomohaci treci pe la un doctor de familie, nu ti-ar strica o trimitere la un psihiatru si o internare.

| LexaEAG a răspuns:

Ok,in primul rand calmeaza-te si fa urmatorul exercitiu:Inspira pe gura si exprira pe nas.Fa chestia asta de trei ori.Trage aer in piept timp de cinci secunde,si da-l afara pe nas timp de opt secunde. Dupa ce faci asta o sa vezi ca o sa te mai linistesti,iar apoi dupa ce te-ai mai linistit pune toate problemele tale cap la cap,dupa care priveste imaginea de ansamblu si gandeste-te ca o sa treci peste,si ca totul va fi bine, gandeste-te ca esti puternica si ca poti trece peste orice, ok? Nu uita tine minte in tot acest timp ca nu poti fi doborata, esti indestructibila, si totul va fi bine...