| Ridah_Az_1996 a întrebat:

Simt ca innebunesc, ce ar trebui sa fac?
Exceptie : psiholog, psihiatru, spital de nebuni sau medici neurologi.
Vreau un raspuns sincer, pur, fara misto-uri fiindca n-ati vrea sa fi-ti in locul meuwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| moko a răspuns:

Incearca un psiholog privat, daca nu. O sa te coste, da rpe termen lung poate fi ceva benefic. Alte idei nu am. Multa bafta iti doresc si toate cele bune

3 răspunsuri:
| moko a răspuns:

Nu inteleg ce are de-a face psihologul cu toata chestia aia. Du-te la psihologul scolii, nu are de ce sa-ti fie rusine. Nu are rost sa amani asta, pentru ca se poate inrautati. Daca ai nevoie de ajutor, du-te si lasa-l sa te ajute. Am trecut si eu printr-o perioada mai nasoala din punct de vedere psihic, a trecut intr-un an si jumatate. Daca as putea da timpul inapoi, m-as duce la psiholog. Mai e inca o optiune (le poti combina), insa nu e prea populara: poti da pe la biserici, acolo is oameni si te pot ajuta si ei. Nu te izola! Multa bafta

| Ridah_Az_1996 explică (pentru moko):

Moko, fratele meu te respect, sunt in Germania la munca, nu mai sunt la scoala ca sa pot merge la psihiatrul scolii, as fi mers daca as fi avut ocazia as fi mers cu cea mai mare placere. Stau si beau ca sa pot uita de toata depresia asta... Nu fac bine, dar asta e. C`est la vie!

| moko a răspuns (pentru Ridah_Az_1996):

Incearca un psiholog privat, daca nu. O sa te coste, da rpe termen lung poate fi ceva benefic. Alte idei nu am. Multa bafta iti doresc si toate cele bune

| moko a răspuns:

Fa si ceva exercitii fizice (corpul tau genereaza o substanta care iti da un sentiment apropiat de fericire atunci cand il stimulezi) si incearca sa te lasi de bautura, o sa traiesti mai bine fara ea decat cu ea (ficat, creier si inima mai sanatoase)