| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta...de vreo 3 luni sunt terorizata cu beepuri si cu mesaje de la un necunoscut. Nu-i raspund niciodata dar chiar ma deranjeaza sa vad cate 17 apeluri pierdute de la el si cel mai grav e ca suna si la 3 noaptea. Omul asta nu are cu cine sa vorbeasca si ma terorizeaza pe mine si presupun ca are si problemestraight face.
Am reusit sa setez telefonul astfel incat sa nu mai primesc mesaje... dar ce fac cu beepurile?crying...
Stie cineva ce sa fac ca sa nu mai primesc beepuri aiurea? Mentionez ca sunt pe Vodafone... Sper ca nu voi fi nevoita sa-mi schimb cartela.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cryssy a răspuns:

Sunt setari si pentru apeluri. Sa blochezi acel numar sa nu te mai sune. Cauta la apeluri, acolo unde este numarul care te-a sunat trebuie sa fie Lista refuzare, sau blocare. nu stiu. depinde de telefonul pe care il ai...

18 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă nu vrei să îţi schimbi cartela poţi depunde o plângere la poliţie, după ce faci asta poţi afla numărul care te apelează şi îl poţi restricţiona.

Shin
| Shin a răspuns:

Trebuie sa faci o reclamatie la politie. Ei or sa vorbeasca la Vodafone pentru tine si or sa puna acel numar intr-un blacklist, ca sa nu mai poata sa te sune.
Numai bine, Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

Da, la politie happy

| viatadecacatt a răspuns:

La politie, da ai auzit binelaughing

| Demoiselle a răspuns:

Nu cred ca merge cristina, oricum arsenalul meu cu injuraturi se epuizeaza repede...eu ma intrebam daca cunoaste cineva vreun serviciu Vodafone prin care sa blochez apelurile de la el...

| Demoiselle a răspuns:

Crede-ma draga mea doa19, cu omul asta nu ai ce vorbi...presupun ca e de undeva din fundul Romaniei, din Cucuietii de Vale, habar nu are sa vorbeasca, ma roaga sa-i fac un cont pe `intiernet` pe matrimoniale, ca vrea sa isi gaseasca sotie, ca are vaci, Steluta si Olguta si catel Azorel.

| Demoiselle a răspuns:

La politie?worried

| Demoiselle a răspuns:

Tocmai am descoperit ca telefonul meu are optiunea `Lista de refuzare` :X Am reusit sa-l setez si acum de fiecare data cand suna ii da ocupat :X. Multumesc mult pentru toate raspunsurile! big hug
zuzu draga mea pai stiu cine e ca am vorbit cu el de vreo cateva ori, pentru ca la inceput ma distra si il luam la misto... dar acum e de-a dreptul deranjant sa primesti cate 27 beepuri pe zi(ca atatea am primit ieri) si 8 mesaje cu `Sârbâtouri fiericite! Nu ti supara dar vreau sa borbim`
Vaaai bine ca am scapat!big hug Multumesc mult de tot!

| aniohetova a răspuns:

Pai ai putea sa suni la cei de la Vodafone, sa le spui problema si sa blocheze numarul astfel incat sa sune la el, dar la tine nu. Si astfel scapi de grija happy

| aniohetova a răspuns:

Ca sa intri in serviciu clienti suni la *555.happy

| aniohetova a răspuns:

Ca sa intri la servicii clienti Vodafone suni la *555

| anda1313 a răspuns:

La Vodafone nu stiu cum este. Dar la Orange poti face o reclamatie si va bloca apelurile si mesajele de la acel numar. Intreaba la serviciul clienti, oricum va trebui sa semnezi o declaratie si o cerere la o reprezentanta de a lor.

| constantyna a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la sediul Vodafone, iti spui pasul si ii rogi sa-ti aloce alt numar de telefon, bineinteles, dupa ce iti anunti cunoscutii ca vei avea un alt nr de telefon. Daca nu rezolvi asa, iti iei alta cartela.

| cristina12310 a răspuns:

M-au sunat si pe mine, eu sunt la cosmote, persoane din astea si am inceput sa injur la telefon si n-au mai sunat, poate merge si la tine

| Doa'Do a răspuns:

De ce nu-i raspunzi sa vezi ce vrea pana la urma?
Asa ma sunau unii din 5 in 5 minute si spuneau ca sunt politia si ca mi-a murit sora ( pe care nici nu o aveam ), ba fratele, ba bunicul. si tot asa.(persoane care in viata mea nu se afla si nici nu s-au aflat)
Mai bine le raspunzi si il ameninti.Stiu ca eu le-am zis ca sunt politia (adevarata Politie) sa afle ce e cu nr.si sa-i prinda.Si dupa asta nu au mai zis nimic.

| Doa'Do a răspuns:

Atunci, inseamna ca are probleme laughing

| adellina a răspuns:

Pai inchide si tu telefonul noapteastraight face

| Ann™ a răspuns:

Ei bine, inainte sa actionezi, poate ar trebui sa i raspunzi sa vezi cine e thinking poate e vreo ruda laughing, iar daca nu il cunosti pe tip/tipa mai bine dai telefonul tatalui tau sa vbeasca el cu ea/el happy [asa fac si eu laughing ]