Întrebare recomandată | Redhead6 a întrebat:

Stie cineva grupuri/ workshopuri/ intalniri de socializare/ activitati de socializare desfasurate in Galati/Braila? Mersi

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma tu ce vrei, workshop (grup de munca), sau de socilizare?

| Redhead6 explică (pentru Violleta2022):

As merge la oricare din ele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Redhead6):

La workshop nu primesc straini, din afara companiilor care sunt invitate la workshop.
Iar pe site-urile de socializare iti poti face cont individual, ca sa aderi la un grup sau altul.
Mai sunt plimbarile la promenada in Braila, sau la mall-uri, unde merg tinerii. Pe faleza nu prea mai merge, ca-i frig.
Poate ceva cluburi, cafenele locale.
Tu nu ai nici un coleg sau prieten, pe care sa-l suni si sa iesiti?
Ori vreun vecin de varsta ta?
cauta-ti prieteni noi pe FB, din Braila si Galati si intreaba-i unde merg ei, pe vremea asta. ca de era vara, ii gaseai la plaja, pe Dunare, la Lacul sarat sau la Corotisca.

| Redhead6 explică (pentru Violleta2022):

Nu am prietenii aici pentru ca majoritatea s-au mutat sau unii care au alte activitati si nu mai ies. Stiam ca se organizeaza si workshopuri pentru anumite hobbyuri, nu organizate in cadrul unor firme.