| anonim_4396 a întrebat:

stiti am 12 ani dar nu prea mi se pare normal ca cineva sa aiba o "relatie" pe facebook sau mai stiu eu ce (eu nu am facebook nu-mi place, desii cam toti copii de varsta mea sau chiar mai mici au). Adica nu v-ati vazut "face to face" si spuneti ca aveti o relatie? acest lucru este cel mai des intalnit la adolescenti, nu prea este ok sa spui ca esti cu cineva din moment ce "relatia" este pe facebook. intr-un fel mi se pare normal suntem in dezvoltare, experimentam lucruri noi ca relatiile happy, in subconstient e un fel de pregatire pentru o adevarata relatie. Copii, tineri, o iau prea in serios (de cele mai multe ori, bine exista si exceptii) compara internetul cu realitatea, multi isi spun secretele, anumite lucruri personale (ca loncuinta) si de cele mai multe ori asta duce la tragedii ( exemplu: o fata vorbeste c-un baiat pe facebook, ajung sa aiba o "relatie" la distanta, nevazandu-se fata-n fata, hoatrasc sa se intalneasca si fata ajunge sa fie uncisa chiar, pentru ca a avut prea multa incedere in acel baiat), acum intrebarea mea este : sunteti de acoed cu mine? si ce alte neregulii ati obeservat in "LUMEA VIRTUALA"?

Răspuns Câştigător
| Schlossgold a răspuns:

Ai 12 ani dar trebuie sa recunosc ai un mod de a privii lucrurile foarte interesant...laughing eu personal cred ca o persoana ar trebui sa aiba o relatie de la o varsta mult mai inaintata iar acesti copii care au,, o relatie,, pe fb cred ca doar incearca sa iasa in evidenta si inca un lucru precum a zis ana ai face bine sa te calmezii si sa nu-ti mai bati capul atata cu problemele astea

| Macryna a răspuns (pentru Schlossgold):

Stai linistit, nu am zis-o la nervi laughing a fost doar un lucru pe care l-am obesrvat la mai multi si am vrut sa vad si daca voi ati observat, laughing Doamne nu-mi bat capul a fost doar un lucru pe care am vrut sa-l mentionez, iti dai seama ca nu-s un copil care sta sa priveasca si analizeze indelung laughing imi pare rau ca ati crezut ca oarecum imi bat capul cu aceste prostioare caci in definitiv asta sunt laughing

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu tine. Şi o altă neregularitate, printre multe altele, în lumea virtuală ar mai fi aceea că mulţi cred tot ce văd pe diverse site-uri sau forumuri. Acum naţiunea nu mai e minţită cu televizorul, e fraierită pe faţă cu internetul şi cu toţi bizarii care sunt în stare să-şi exprime o opinie într-un mod amplu şi cu argumente solide, dându-le anumitor persoane cu o gândire mai simplă senzaţia că ar deţine adevărul absolut şi că acesta trebuie musai crezut.

| ana279 a răspuns:

Ce-ar fi sa te calmezi? Esti prea mica sa-ti pui problema asta... Daca nu ai fb nu esti o ciudata, dar nici cei care au nu sunt. Da, e mai ok sa te vezi cu prietenii decat pe fb, dar daca unii oameni asa prefera sa isi faca prieteni nu trebuie sa ii judeci.

| Macryna a răspuns (pentru ana279):

Dar nu am spus-o la nervi nu judec pe nimeni stai linistita, nu ma REVOLT laughing doar am observat aceste lucruri la mai multa lume si am vrut sa vad daca si altii au observat, nu vreau sa judec pe nimeni toata lumea face ce vrea cu viata lui happy imi pare rau ca ai crezut ca judec lumea, nu o fac si imi cer scuze daca te-ai simtit jignita, nu voiam sa jignesc sau sa judec pe cineva, nu-mi bat capul cu aceste lucruri obisnuite am vrut doar sa scut oarecum in evidenta aceste lucruri sad si inca o data imi cer scuze