| кℓaяa a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat, va rog?
Sunt impreuna cu un baiat de 1 luna,iar el crede ca e ceva normal ca sa vorbeasca cu alte fete si sa sa intalneasca si cu alte fete! Iar eu cred ca din moment ce avem o relatie, nu mi se pare normal.

Răspuns Câştigător
| deyadeea11 a răspuns:

Ai dreptat кℓaяa nu este normal sa se intalneasca cu alte fete daca aveti o relatie. FUNDITA!

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Viata este printre altele o suma de alegeri.
Daca pentru tine consideri ca asta e inacceptabil pune capat relatiei. In niciun caz nu ai dreptul de a-i reprosa ceva daca acesta este normalul lui. Fiecare face ce simte. Nu e gresit sa faci ceea ce simti. Gresit ar fi sa iti impui sau sa iti impuna cineva sa nu faci ceea ce simti.
Inainte de a lua o decizie gandeste bine cum se poarta el cu tine, cum iti vorbeste, simti ca ii pasa de tine sau sunteti doar intr-o relatie de forma?
Gelozia inteligenta este sa te temi ca pierzi o persoana la care tii foarte mult fara sa ii reprosezi nimic.
Poti sa incepi sa iti pui semne de intrebare doar in momentul in care relatia scartaie.
Suntem fiinte sociale. Avem nevoie sa comunicam. Chiar sa flirtam.

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca el nu ia in serios relatia voastra.

| Vix999 a răspuns:

Depinde. Daca sunt prietene vechi este normal sa pastreze si sa intretina si relatiile cu ele. Bine, nu ar fi normal sa nu te integreze si pe tine si sa iasa constant numai cu ele.
Daca sunt persoane noi...atunci nu e normal. Inseamna ca el este inca in cautare. Nu te-a ales cu adevarat ca partenera ci doar isi umple timpul cu tine pana gaseste o fata care sa i se para mai interesanta decat tine.
Daca pentru tine reprezinta o problema felul lui de a fi, poate ar trebui sa iti revizuiesti alegerea facuta.

| monochrome a răspuns:

Oh frate, doar vorbesc, atata tot.
In cazul meu, cel mai bun prieten e baiat, si nu s-a pus problema de ceva mai mult. Si da, a avut relatii si tot vorbeam s.a.m.d.
Numai fi atat de geloasa, daca simte ceva pentru tine, nu te va lasa.

| blacksoul69 a răspuns:

Este absolut normal sa aiba si alte prietene, dar nu iubite!

| Bebelusha1993 a răspuns:

Buna! sfatul meu este sa pui piciorul in prag si spui lucurilor pe nume.Din moment ce voi aveti o relatie nu este normal sa se intalneasca cu alte fete.Fi atenta:ii poti propune si tu astfel de lucruri.adik:sa ii spui ca vrei sa te vezi cu un tip sa vezi cum reactioaneaza el.Adica fa-l sa-si dea seama cu nu este bine ceea ce face.sa vezi lui ii convine daca tu te-ai intalni cu un alt tip? si daca nu are nimic impotriva sfatul meu este sa il lasi pentru ce nu este pentru tine.te pup si ai grija de tine! FUNDITA:d