| graz a întrebat:

sunt din Bacau si sunt in a7a si am inceput sa ma gandesc deja la viitor. Vreau sa devin designer vestimentar doar ca in orasul meu nu prea sunt liceuri cu acest profil si nu as vrea sa ma mut daca mas da la mate-info si as face pregatire cu un profesor pentru domeniul meu ar fi bine? facultatea o s-o fac la bucuresti pe domeniul design vestimentar

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Da.cred ca e in regula asa happy

Si apropo, pluralul de la "liceu" este "licee".

| Ionut a răspuns:

Liceul de arte G. Apostu. Intri la profil Plastic si dai la facultate de designer vestimentar. tongue