| oprintesa a întrebat:

Sunt foarte rănită... nişte prieteni de familie au avut un accident oribil. În maşină erau o fetita, mama ei si tatăl ei, toti niste oameni extraordinari, prietenosi, inteligenţi, amabili.In urma accidentului mama fetiţei a murit, mama soţului său (ea e tot o prietena de familie) o plânge incontinuu de 2 zile, fetita plange si ea tot timpul, tatăl ei a fost in coma si acum e mai mult mort decat viu, si eu sunt absolut socată, si trista. Nu a fost vina lor,ei mergeau regulamentar, şi niste oameni ( tot o familie cu un baietel mic) au intrat in ei cu maşina. Cred ca aceasta nu e chiar o intrebare,dar... as vrea sa rog toti oamenii care citesc asta să conducă cu mare grija! Uitaţi ce se poate intampla! M-am saturat sa tot vad oameni mai mult mahmuri decat treji la volan! Cand folosiţi o maşina, va asumaţi o responsabilitate! Puteţi ucide fiinte nevinovate si puteţi sa va răniţi grav si voi( sau fatal)! M-am saturat să văd victimele şoferilor iresponsabili suferind din vina lor! "Drive Carefully, someone loves you!".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg cu trenul. Fix dintr-o repulsie imensa pe care o am fata de tot ce inseamna lumea auto.

Trenurile din Romania sunt lente, jegoase, rablagite, infrastructura vai de ea, garile pline de dubiosi.
Preturile sunt astronomice.

N-am decat sa ajung si cu intarziere de n-spe zile la destinatie dar stiu ca ajung tot intreg. Pana la urma asta e tot ce conteaza pentru mine.

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru oprintesa):

Nici nu-ti acord dreptul de a ma educa pentru ca nu-l ai oricum. Daca tu nu m-ai jignit atunci nici eu nu te-am jignit. La fel de usor pot si eu sa nu-mi recunosc vina. Nu voi avea nevoie de nimeni cand imi moare o persoana draga. Nu voi sta eu pe TPU si pe alte prostii ca sa cer lumii sa-mi planga de mila ci imi voi plange singura. Nu am jignit aiurea, tine cont de asta. Era vorba de ceea ce trebuie sa fac la topicul asta, la ce te asteptai tu in loc sa-mi expun parerea. N-am jignit mortii, nu mai fa din tantar armasar ca nu e chiar asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru oprintesa):

Pe mine nu ma obliga nimic si nimeni daca nu vreau! Nu fac lucruri pentru imagine sau pentru a da bine pe langa altii. N-am zis ca mori, doar te lipsesti de scuzele mele. Nu inteleg cum poate o persoana da de inteles ca isi doreste atat scuzele. Nu trebuie sa te astepti la asta, probabil stii ca nici nu le meriti.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca esti un ingeras dar vrei sa pari demonica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Atat timp cat nu esti sigur, degeaba crezi.

| oprintesa explică (pentru RAY):

Si eu cred la fellaughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu stiu sa am pe cineva, dar daca tu spui, tu ma cunosti mai bine ca mine

| RAY a răspuns (pentru oprintesa):

Noi gandim la fel, iubim la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru oprintesa):

Si tu, si tu imediat...ti-ai schimbat parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ray, am zis sigur nu singur.

| oprintesa explică (pentru anonim_4396):

Ce parere mi-am schimbat? Asta credeam de cand ti-am vazut avatarul, tipic tipelor "dure". Adica serios acum, e cam evident...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Acuma team inteles, sunt sigur ca poti iubi vb serios, ca te pot imblanzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru oprintesa):

Ti-ai pierdut memoria?
oprintesa explică (pentru OpenEyes):
Eşti o persoană foarte rea, cred că mie ar trebui să-mi fie milă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daca tot ganditi la fel, te las sa te iubesti cu printesa.

| oprintesa explică (pentru anonim_4396):

Da, mersi că mi-ai reamintit. M-am referit că esti un ingeras foarte rău. Ar trebui să asculţi mai bine de domnul bărbos până nu te bate la funduleţ.

| oprintesa explică (pentru RAY):

Tu esti troll sau vorbesti serios? Oricum eşti super amuzant, haha.

| RAY a răspuns (pentru oprintesa):

Am 3 ani pe site tu ce crezi? deci ma placi ce misto, poate ne vedem noi unde la un vin rosu, imi plac fetele beate la nebunie

| oprintesa explică (pentru anonim_4396):

Te-am suparat? Oh, a inceput să ti se vada si mai bine frustrarea, ochişori dischisi. Vorbeste si tu cu ray, ca poate te rezolvă, fetitele imature nu-s genul meu, scuze.

| oprintesa explică (pentru RAY):

Am zis doar ca eşti amuzant, nu te intindelaughing si nu mersi.

| RAY a răspuns (pentru oprintesa):

Numai va certati ca sunt obosit, abia mai trag cocina si voi vreti chestia aia obositoare, am avut o zi obositoare am rezolvat 3 cliente