| Pavel_Catalina_1998 a întrebat:

Buna sunt Georgi si am si eu o problema.La scoala nu ma prea descurc si m-am hotarat sa merg la o profesionala cu profil bucatar-ospatar.Si nu prea stiu ce sa fac as vrea si eu o parere. Daca termin prfesionala castig mai putin sau ma angajez mai greu ...nu stiu ce trebuie sa fac as vrea un sfat

1 răspuns:
| Seepty a răspuns:

Salutare! Si eu sunt la acelasi profil asemanator cu al tau ''Industria Alimentara''. Ma-m gandit si eu la aceasta optiune sa merg la profesionala, pentru ca nu prea fac fata liceului dar intr-un fel este bine sa ramai la liceu pentru ca te angajezi mai usor cu o diploma de liceu. Este bine si daca faci profesionala pentru ca inveti o meserie dar in zilele de astazi nu prea te mai primeste nimeni la munca fara diploma de liceu, asa ca mai bine ramai la liceu si iti continui studiile acolo.

FUNDA?