| anonim_4396 a întrebat:

Buna ! Sunt in clasa a 8a. Stiu ca e cam absurd sa va intreb pe voi, ar trebui sa stiu eu, da, mi s-a mai spus, dar sunt indecisa. Ma pricep foarte bine la matematica, dar doar la algebra, la geometrie sunt de un 8, cam asa. As vrea sa devin avocat, sau notar, in orice caz imi doresc sa dau la facultatea de drept. Din ce am auzit din multe locuri cel mai potrivit profil pentru ar fi "stiinte sociale", dar ideea e ca acolo este mai mult romana ( 5 ore), iar mate (2), iar eu la romana ma pricep de un 9 la gramatica, 6-7 la literatura si 8-9 la vocabular, fonetica.
Nu stiu ce sa zic, chiar nu stiu ce sa aleg. Mai sunt 2 luni de gandire si chiar nu vreau sa regret pe viitor ce am facut acum.
Faza e ca nu am nimic cu 5 ore de romana, dar gandindu-ma mai bine, nu prea imi surade sa uit toata matematica pe care o ador :X.
M-am gandit si la mate-info, dar am inteles ca e multa fizica, iar la fizica sunt 0 pentru ca nu inteleg nimic. Vreau romana ! Dar nu vreau sa scap de mate. sad
Indecisaa ! x_X Ofer vot + funda happy

Răspuns Câştigător
| marlena38 a răspuns:

Daca-ti place matematica...mergi pe un profil de real.ai 4 ani la dispozitie sa te hotarasti ce vrei sa urmezi dupa liceu.cauta un liceu bun.si daca intr-adevar hotararea ta cu avocatura, se mentine.si pe mai tarziu...te poti transfera la o clasa de uman.Se fac mai usor transferurile in cadrul aceluiasi liceu. multa bafta!