| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o dilema.As vrea sa fiu si eu o fata populara, sa fiu cunoscuta de toata lumea, sa ma placa baietii, sa am multi prieteni cu care sa ma distrez dar nici nu vreau sa fiu vazuta rau in ochii profesorilor si vreau sa invat destul de bine, sa nu devin o vagaboanda si nici sa fiu considerata astfel.As vrea sa ma machiez, dar nu stiu ce parere ar avea profesorii.Credeti ca ar fi bine sa ma machiez? Care ar trebui sa fie atitudinea mea la ore? Cum ar trebui sa ma comport sa fiu si populara, sa am multi prieteni dar sa invat si bine si sa fiu luata de buna de profesori? Astept raspunsurile voastre.Va pup

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa fii cat mai naturala la ore si sa inveti si sa porti respect profesorilor. In timpul liber te poti machia daca simti nevoia. Cauta la scoala sa porti ceva decent. In timpul liber poti purta ceva mai special. Poti fi populara daca vrei asta. Incearca sa te apropii de persoanele care iti plac. Nu te du sa cersesti prietenia unor infumurati. Daca esti prietena cu cei care iti plac vei putea intra in grupul lor de prieteni si vei fi destul de populara. La scoala vei fi populara atata timp cat nu stai toata ziua in banca. Daca cineva te ia peste picior trebuie sa ii dai replica neaparat. Nu iesi cu toti golanii ca sa fii populara. Nu rezolvi nimic. Din contra, te vorbeste lumea pe la spate.

| juniper a răspuns:

Fii tu insati si lumea te va placea, incearca sa te implici in activitati, fi buna la sport si desteapta, ia-o pe Kim Possible drept exempluwinking

| MihAelA_1847 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa te machiezi, caci profesori nu vor fi incantati.Cat despre 'fata populara', incearca sa iti faci mai multi prieteni, sa socializezi, iar daca vrei sa te intelegi bine cu baietii, trebuie sa faci, ce fac ei.In timpul orelor comportate normal si fi un elev model, iar in pauza devin-o 'fata populara'. Succes!happy

| Mamamare a răspuns:

Si eu la mine la scoala dun populara.Si cu toti baietii din scola ma inteleg foarte bine, toti am cunosc si eu pe ei, si tot la fel si cu fetele. Daca doresti sa te intelegi bine cu baietii trebuie sa fi si tu un pic mai baietoasa, sa le areti asta.La fotbal cand se joaca sa te joci si tu cu ei...Asa fac si eu si ma inteleg foarte bine cu toti baieti, si asa stiu ca nu am probleme cu ei.Si la profesori sa stii ca nu le place sa te machiezi, nu rezolvi nimic daca te machiezi pentru ca tot tu o sa fi, daca te machiezi o sa se inerveze profesori.La ora fi fata care esti tu cu adevarat, si in pauza sa fi "noua fata"...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti zic asa: sa ai ajuti pe toti cand au nevoie, sa nu-ti parasti colegii indiferent ca-ti sunt prieteni sau doar colegi.Eu zic sa nu te machiezi la scola pentru profesori n-ar fi prea incantati si popate colegii ar crede ca esti fitoasa. Vrei sa te placa baieti? Aici nu trebuie sa faci nimic. Ei trebuie sa te placa asa cum esti tu.Si sa nu te schimbi pentru prieteni. Ei te vor accepta daca sunt adevarati, dar sa nu te comporti ura, sa nu te dai mare, sa le fi alaturi, sa nu ai fite! Si o sa fi vazuta buna de proferi invatand, ascultand, comportandute frumos si vei fi o eleva model! Mult Succes! Eu sper sa iei in considerare ceti spun.Si eu te po:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine in scoala e o fata foarte populara. Nu stiu ce a facut dar se intelege bine cu toata lumea in afara de profesori. Ea se machiaza, vine cu bluze scurte sau pantaloni largi si de obicei chiuleste de la ore. O stie toata scoala dupa cum se imbraca si nu e vazuta prea bine de profesori...acum tu alegi...