| nothingelsematters a întrebat:

sunt la facultate in anul 1 la design industrial si am o intrebare pentru cei care mai sunt acolo sau la alte sectii de design.Imi spuneti va rog in legatura cu bursele de studiu cam cate persoane primesc pe specializare. Mentionez ca sunt 60 de persoane ( 2 grupe). multumesc

5 răspunsuri:
| Helena08 a răspuns:

Buna. Stiu ca sunt off topic, dar statutul de utilizator junior nu-mi permite sa-ti trimit mesaj si asta e singurul mod de-ati scrie. Inteleg ca esti la design industrial si eu vreau sa urmeaz acesta facultate. Mi-ar fi de folos sa-mi dai cateva detalii referitoare la materii, cursuri etc. Mersi mult.

| nothingelsematters explică (pentru Helena08):

Sunt acum in anul 3.iti scriu materiile:an 1 sem 1 ai analiza matematica,stiinta materialelor,desen tehnic,sport,word,excel, html, chimie anorganica, limba straina, cam atat,; sem 2 ai desen artistic,delphi(program), sport, limba straina, mate, an 2 :rezistenta materialelor,matlab(program),limba straina, practica, fizica, matematici speciale, sem 2 ai practica,lb straina,mecanica fluidelor, electrotehnica, organe de masini, catia(program), management industrial.parteaproasta e ca facem multe programe dar stim doar lucruri de baza. bursa se da la promele 8 persoane de la specializare. daca mai ai nelamuriri scrie-mihappy

| Helena08 a răspuns (pentru nothingelsematters):

Multumesc pentru informatii. Succes!

| Helena08 a răspuns (pentru nothingelsematters):

Te poti angaja in domeniul designului de interior dupa finalizarea facultatii?

| nothingelsematters explică (pentru Helena08):

Da,asta si vreau sa fac, imi doresc sa fac amenajari interioare de spatii publice gen cluburi, pub uri, cafenele etc sau apartamente de ce nu? insa m-am gandit si la proiectari in program doar ca ma dor ochii foarte repede daca stau mult asa ca nu stiu daca pot face lucrul asta