| blaackbutterfly a întrebat:

In legatura cu bursele de studiu. cati se dau? big grin

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate "cate se dau"

fiecare unitate de invatatmant iti stabileste propriul buget pentru burse

| blaackbutterfly explică (pentru suntserios):

Nu,nu. ma refeream la bani. Cati bani se dau?

| blaackbutterfly explică (pentru suntserios):

Am scris "cati bani se dau", dar mi s-a sters cuvantul, captain obvious.

| suntserios a răspuns (pentru blaackbutterfly):

Wow ti ai adus aminte de asta vara ca ai scris gresit?

| Janek21 a răspuns:

Difera de la o unitate de invatamant la alta. Se propun bugete pentru bursele de studiu la fiecare unitate de invatamant in parte, sunt discutate in sedintele de consiliu si trimise catre institutele scolare teritoriale pentru aprobare (doar daca institutia de invatamant apartinte de stat). Daca este particulara, ce se discuta in sedinte aia se da.

Sunt si criterii pentru obtinerea lor. din ce stiu eu, pe la univeristatile de stat bursele sunt de pe la 200 RON la 500 RON (in medie).

| ciotori a răspuns:

Eu am o bursa de 428 lei, dar restul sunt mai mici, cea mai mica ajunge la 200 ron