| Elena97M a întrebat:

Sunteti de acord cu a da copilului la botez doua nume sau chiar trei in calitate de parinte?
Nu e o intrebare doar pentru parinti ci pentru toti cei care vor avea copii intr-o buna zi happy.

2 răspunsuri:
| ιυвιтα a răspuns:

Da,normal,sunt de parere ca un copil trebuie sa aiba 2 prenume, poate 3 dar nu mai mult.
De obicei cele doua prenume se clasifica astfel:1.un prenume care sa fie pe placul ambilor parinti
2.un prenume de Sfant, pentru a-si serba ziua de nume si pentru a-l ocroti pe copil
Funda?

| Elvina a răspuns:

De ce nu? Eu am doua prenume si imi plac. Am colege si cu 3.