| anonim_4396 a întrebat:

De ce multi parinti dau copiilor lor la botez cate 2 nume? si asa ei folosesc doar unul! nu inteleg?

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Pentru ca un nume este de Sfant si unul este alegere nasului - al doilea parinte dupa botez

| justitiarul a răspuns:

Pentru ca nu se pot limita la unul singur.Le plac foarte mult amandoua si sunt nehotarati!

| TheCritic a răspuns:

Si eu ce sa-l intreb pe tata? De ce mi-a dat 3 prenume?laughing

| Zuzzi a răspuns:

Un nume este numele pe care il folosesc, unul este numele sfant...adica 2 zile de nastere: de nume(numele sfant) si de nastere(data nasterii) funda?

Răspuns utilizator avertizat