| Andreea_8014 a întrebat:

Sunteti de acord cu " Viata este simpla. Oamenii o complica."
Eu una.cred ca e foarte adevarat. Voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Viata in sine nu are definitie.Omul prin ceea ce face ii da tot felul de definitii.Nu-i suntem datori cu nimic vietii, nu noi am cerut sa ne nastem, nu eu am cerut sa vin pe pamant.Deci,daca cineva e dator fata de mine, atunci ea e datoare vandutá.

| gabriela a răspuns:

Viata nu-ti este datoare cu nimic... a existat inaintea ta! Viata trebuie traita...in orice conditii, fie cu multe bune, fie cu suferinte multe.viata e data si luata de Dumnezeu. Noua ne e dat sa o pretuim pana la capat!

| elamit a răspuns:

Ai mare dreptate.

| CHILIPIR a răspuns:

Foarte adevarat...numai ca uneori chiar noi ne-o complicam inconstient. As mai adauga si "daca te gandesti la probleme le faci sa existe"!