| O123a34n31324 a întrebat:

Bună! Știu că poate urmează să spun ceva prostesc, dar chiar simt nevoia să mă descarc rolling on the floor
Am visat recent că au intat hoții în casă noaptea și de atunci nu mai dorm bine. Țin să menționez că am doar 17 ani și locuiesc cu părinții. Problema e că am avut un vis asemănător și s-a dovedit a fi real. Am visat că a luat foc casa prietenei mele și că a stat la mine câteva zile.
Si in zona în care locuiesc eu, în ultimul timp se întâmplă destul de multe jafuri.
Cineva m-a sfătuit să merg la psiholog ca să scap de stres și sa reușesc sa dorm fără frică.
Ce părere aveți?
Chiar simțeam nevoia sa ma descarc.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și visul pe care l-ai avut a fost tot influențat de evenimentele care te-au marcat in ultimul timp.
Dacă stai cu părintii de ce te temi? Încui ușa cu toate yalele, poți cumpăra și o alarmă la ușă (te asigur, face o gălăgie infernală, se trezesc și vecinii, nu numai tu) se găseste cu aproximativ 50 de lei pe la Dedeman, Flanco etc, chiar si mai ieftine in magazinele chinezesti (sună la fel de puternic, dar sper că cea de la ei să nu se declaneze fără motiv, că vei face pe tine de fricăhee hee )
Ce psiholog? Tu nu te poți controla? Fii stăpân(ă) pe tine.

1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

E doar un vis nu ai de ce sa fii speriat, inchie usa si nu vei avea probleme.