| Naommi99 a întrebat:

Bună! Tocmai ce am pățit o chestie "interesantă"laughing mergând pe drum, pentru o plimbare de seară. Mergeam eu liniștită și dintr-o dată observ că mâna stângă devine mult mai rece și mai "greoaie" decât cea dreaptă și se făcea mai groasă, am inceput să mă panichez ca nebuna pe stradă uitându-mă cum mâna se îngroașa și era bocnălaughing))) ( puțin și roșie față de cealaltă). Persoana de langa mine a zis că nu stau deloc bine cu circulația sângelui, este adevărat? Se poate de la aia? Am intrat într-o panică, deja îmi luam filme că o să rămân fără mâna aialaughing), țin să menționez că după ce am intrat în casă la căldură a început încet să revină la normal.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar imaginatia ti-a jucat feste, chiar daca mana s-a inrosit d ela frig, nu s-a ingrosat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Membrele mai reci poatd fi un semn de circulatie mai proasta, sau era doar frig afara... de ingrosat mana ma indoiesc

| Dismally a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un doctor, nu e normal ca doar o mana sa se schimbe iar cealalta sa ramana neafectata.

| 4blaire4 a răspuns:

Povestea ta mi-a amintit de o intamplare de acum 2 ani. Era iarna, cred ca prin ianuarie si eram in drum spre Iasi cu bunica mea, unchiul meu si iubita lui. Bunica mea se ducea sa o viziteze pe sora ei iar eu ma duceam la mall cu celelalte rude. Cand a sunat-o bunica pe matusa mea sa ii zica de faptul ca o viziteaza, matusa a spus ca ii este rau. Cand a ajuns bunica la ea acasa, jumatate din fata ei era rece si cealalta fierbinte. Avea si stari de ameteala, febra si inca cateva simptome dar nu-mi mai aduc aminte care erau. Nu era o simpla raceala. A dus-o o nepoata de a ei la spital. Si-a revenit intr-o saptamana.