| allyscumpaa a întrebat:

Acum 2 seri o prietena avea la status pe mess " dnd afara cu prietenii " iar pe mine nu m`a invitat la aceasta iesire intre prieteni. si acum am mai vazut o data ca avea acelasi status si tot nu ma invitase. cum credeti ca ar trebui sa procedez. sfaturi. funda! Multumesc!

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Multi pun la status ce le vine in minte, chipurile ei dorm, dar stau pe invisible, sau asa cum ai scris tu chipurile afara cu prietenii, oricum, situatia se cere discutata cu calm, poate uneori vrea o clipa de intimitate cu vreun prieten pe mes, vrea sa vorbeasca doar cu el?

| EuphoricEyes a răspuns:

Daca face astfel de chestii, inseamna ca nu iti este prietena. Ar trebui sa te distantezi putin de ea si sa vezi cum reactioneaza sau pur si simplu sa o intrebi direct :''Suntem prietene sau nu?'' sau ''Nu vreau sa ne certam, dar am vazut ca mai ai la status ''cu prietenii''. Eu nu fac parte din ei?'' Exista si alta optiunetongueoate pune doar sa nu fie deranjata!